KUP SRBIJE: Sadik i Natho odveli Partizan u finale (VIDEO)

10.06.2020. 19:31
Bibras Natho
Bibras Natho / Izvor: MN Press

U borbi za trofej protiv Vojvodine 24. juna.

Fubdaleri Partizana plasirali su se u finale Kupa Srbije pošto su u drugom polufinalnom meču savladali na stadionu u Humskoj večitog rivala Crvenu zvezdu sa 1:0 (0:0) golom Bibrasa Natha posle odličnog prodora Umara Sadika. Crno-beli će tako šesti uzastopni put biti u finalu i imaju priliku da peti put u nizu osvoje trofej kupa, dok će Crvena zvezda ostati na poslednjem osvojenom trofeju u najmasovnijem fudbalskom takmičenju 2012.

POSLE POTOPA - LILO JE U BEOGRADU: Vidite KAKO izgleda trava na Partizanovom stadionu ZA DERBI (FOTO)

SJAJNA VEST ZA GROBARE: Svi u Partizanu su ODAHNULI

ONI SU PRVI FINALISTI: Evo ko čeka večite rivale u u borbi za trofej u Kupu Srbije (VIDEO)

U borbi za trofej crno-beli će 24. juna igrati protiv Vojvodine koja je u prvom polufinalnom meču savladala na Banovom brdu Čukarički sa 0:1 (0:1). Partizan je bio bolji rival u polufinalu, imao bolje šanse, mada je i Crvena zvezda zapretila u nekoliko navrata, a najbolju priliku imala u završnici prvog poluvremena kada je Ben iz slobodnog udarca pogodio stativu. Međutim, u drugih 45 minuta crno-beloi su bili konkretniji sve do 58. minuta kada je Umar Sadik lažnjakom izbacio Degeneka i doda Nathu koji je uspeo da pogodi mrežu Zvezde. Posle toga je Partizan zaigrao opreznije, oslonivši se na kontre, dok je Zvezda brzo posle gola imala izglednu situaciju za izjednačenje, ali nije bilo ništa od toga. Do kraja meča Crvena zvezda je napadala, ali nije imala prave šanse, pa je Partizan zasluženo otišao u finale.

Fudbaleri Partizana dočekaće u polufinalu Kupa Srbije večitog rivala Crvenu zvezdu od 20 časova na stadionu u Humskoj u 200. utakmici ova dva tima. Crno-beli će pokušati da se i šesti uzastopni put plasira u finale najmasovnijeg fudbalskog takmičenja u Srbiji i osvoji peti trofej u nizu. Prvi finalista je već poznat pošto je Vojvodina minimalnim rezultatom savladala Čukarički na Banovom brdu.

Nešto veći pritisak pred ovaj meč možda je na Partizanu kojem je trofej Kupa Srbije prilika da spasi sezonu, pošto je večirti rival uspeo da odbrani krunu i treći uzastopni put osvoji titulu u Superligi Srbije. Prethodni put u Kupu Srbije su večiti rivali igrali prošle sezone kada je Partizan u finalu savladao Crvenu zvezdu sa 1:0, a jedini strelac bio je Bojan Ostojić koji će i u današnjem meču biti starter. Treneri Savo Milošević i Dejan Stanković nisu imali kadrovskih problema pred ovu utakmicu, a jedino iznenađenje je što napadač Milan Pavkov nije ni na klupi crveno-belih.

90+12. minut
Kraj meča, Partizan je u finalu Kupa Srbije.
90+6. minut
Pokušao je Miletić, lopta odlazi pored gola.
86. minut
Pokušao je Radulović iz prve, ali je lopta završila pored gola.
83. minut
Treća izmena u Zvezdi. Jovičić je ušao umesto Petrovića.
78. minut
Hendikep za Partizan, izlazi Stojković posle duela sa Milunovićem, a menja ga Nemanja Stevanović.
76. minut
Druga izmena u Crvenoj zvezdi, umesto Mirka Ivanića ušao je mladi Andrija Radulović.
73. minut
Suma je imao veoma dobru šansu, ali je njegov šut otišao iznad gola.
72. minut
Druga izmena u Partizanu, Filip Stevanović menja Lazara Markovića.
67. minut
Prva izmena i u Partizanu, Suma je zamenio strelca gola Natha.
66. minut
Pokušaj Sadika koji je šutirao sa 20 metara, ali je Borjan izbacio loptu u korner.
65. minut
Prva izmena u Crvenoj zvezdi, Tomane je zamenio Boaćija.
61. minut
Imala je Zvezda priliku da brzo dođe do izjednačenja posle kontre. Boaći je asistirao Vukanoviću, ali je Miletić izbacio loptu u korner. Odmah su crveno-beli imali još jednu priliku, ali je Stojković odlično intervenisao.

58. minut
1:0!!! Poveo je Partizan golom Natha, ali je najveći deo posla uradio Sadik. Nigerijac je odličnim driblingom izbacio Degenekea iz igre, a zatim dodao Nathu koji je šutirao i pogodio, pošto je lopta je prošla ispod Borjana.
54. minut
Još jedan pokušaj Partizana, Asano je šutirao oštro po zemlji, ali je lako Borjan ukrotio taj udarac.
53. minut
Na odbijenu loptu bnaleteo je Sadik i šutirao iz prve. Bila je to šansa za Partizan, ali je Borjan dobro reagovao.
48. minut
Kontra Zvezde i prva šansa u nastavku, šutirao je Ivanić iskosa sa leve strane, ali je lopta otišla pored gola.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme u Humskoj.

II POLUVREME

45+3. minut
Pritisak Crvene zvezde u završnici poluvremena. Pokušao je Mirko Ivanić, ali je lopta otišla pored gola. U sledećem napadu je Boaći šutirao sa nekih 20 metara, ali je Stojković uspeo da odbrani.
45+1. minut
Ben je iz slobodnog udarca pogodio stativu, Vukanović je pritrčao i pogodio mrežu Partizanovog gola, ali je zbog ofsajda poništen.
44. minut
Stojković je van kaznenog startovao na Jovančića, a Simović mu je dao žuti karton.
40. minut
Pokušaj Asana koji je lukavo plasirao loptu, ali je Borjan uspeo uz probleme da uhvati tu loptu.
37. minut
Kraći prekid posle koškanja Zdjelara i Gobeljića započetog zbog izvođenja auta.
34. minut
Nije dugo trajao prekid, posle dva mniuta nastavljena je utakmica.
32. minut
Meč je prekinut zbog bakljade na južnoj tribini stadiona u Humskoj gde su smešteni navjači Partizana.
28. minut
Ben je ubacio loptu, a Degenek pokušao glavom, ali Stojković nije imao problema da dođe do lopte.
19. minut
Najbolja šansa na meču do sada za Partizan. Sadik je solo prodorom ušao duboko u šesnaesterac i pokušao iskosa oštrim udarcem, ali je Borjan izbacio u korner. Posle udarca iz ugla lopta je išla direktno u gol, ali je Borjan uspeo da je izbaci ponovo u korner.
17. minut
Prva opasna situacija pred golom Partizana, Rodić je centrirao, ali je Pavlović izbacio loptu u korner ispred Bena.
16. minut
Bez pravih šansi u Humskoj.
10. minut
Blaga inicijativa Partizana u uvodnim minutima meča.
6. minut
Iz prve je pokušao Sadik sa nekih dva desetak metara, ali je lopta otišla visoko preko gola.