ČISTA RUTINA: Čuka pala u Humskoj, Partizan nastavio trijumfalni niz

31.10.2021. 18:02 20:37
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Parni valjak nastavlja da melje.

Fudbaleri Partizana nastavili su svoju dominaciju u Superligi Srbije. Crno-beli su na svom terenu u utakmici 15. kola domaćeg prvenstva savladali Čukarički rezultatom 2:0 (2:0) i tako nastavili suvereno da drže prvu poziciji na tabeli.

Uskoro opširnije…

HET-TRIK DUŠANA VLAHOVIĆA! (VIDEO)

LOŠE VESTI U BARSELONI: Aguero ima srčanu aritmiju

NEK SE SPREME DANCI: Zvezda duplirala prednost, pogledajte majstoriju Pavkova (VIDEO)

Nije baš bilo lako crno-belima, ali Partizan je obavio posao na stadionu u Humskoj ulici i nastavio je da održava prednost u odnosu na večitog rivala na tabeli Superlige. Čukarički je u goste došao "otvorenih karata", napadao je tokom većeg dela prvog poluvremena, dva puta je golman Aleksandar Popović bravurnoznim intervencijama čuvam Parni valjak sigurnih pogodaka.

Puleni Aleksandra Stanojevića pitanje pobednika su rešili u poslednjoj trećini prvih 45. minuta. Prvo je u 33. minutu Igor Vujačić zatresao mrežu posle lepog centaršuta Miloša Jojića. Prednost je duplirao Marko Živković u drugom minutu sudijske nadoknade prvog dela igre. Desni bek je preciznim udarcem sa desetak metara matirao Đorđa Petrovića i tako doneo domaćoj ekipi 2:0.

U nastavku susreta Brđani su pokušali da smanje rezultat, a najbliži tome bio je Marko Rakonjac u 52. minut. Mladi fudbaler je lepo plasirao loptu sa ivice šesnaesterca, međutim, ona odlazi pored leve stative.,

Partizan je sedmim trijumfom u nizu stigao do 43. boda, crno-beli su suverno na prvoj poziciji Superlige Srbije sa 8 bodova više od Crvene zvezda. Čukarički je na trećem mestu sa 25 bodova.

PARTIZAN – ČUKARIČKI 2:0 (2:0)

Strelci: Vujačić 33, Živković 45+2

Stadion: Stadion Partizana

Gledalaca: 3000

Sudija: Milan Stefanović

Partizan: Popović – Živković (Miljković od 74.), Vujačić, Saničanin, Urošević – Zdjelar (Pantić od 26.), Jojić – Jović (Terzić od 65.), Natho (Sminjanić od 74.), Menig (Lutovac od 65.) – Rikardo.

Čukarički: Petrović – Stevanović, Kovačević, Šapić, Roganović– Docić, Kovač – Endijae, Kajević (Ergelaš od 63.), Čolović (Janković od 63.) – Rakonjac.

90. minut
Kraj utakmice. Partizan rutinski slavi rezultatom 2:0.
82. minut
Polako ali sigurno, crno-beli privode utakmicu mirnom kraju.
77. minut
Lutovac je pao u šesnaestercu, sudija je nakon konsultacije sa VAR sobom pokazao na gol-aut.

73. minut
Bibars Natho napušta igru, Izraelca je zamenio Milan Smiljanić.

65. minut
Meniga i Jovića menjaju Terzić i Lutovac.

63. minut
Umesto Kajevića na terenu Ergelaš, dok Čolovića menja Aleksa Janković.

55. minut
Ponovo briljira Popović. Izvrsna intervencija mladog golmana posle šuta Kovača.

52. minut
Blizu je bio Rakonjac da donese neizvesnost u utakmicu. Udarac mladog fudbalera otišao je pored leve stative.
POČELO JE DRUGO POLUVREME!
45+3 minut
Kraj prvog poluvremena! Partizan - Čukarički 2:0.
45+2
GOOOL! Marko Živković je savldao Petrovića posle nespretne reakcije Meniga. Bio je ovo veoma jak i precizan udarac desnog beka crno-belih.
40. minut
Parni valjak je preuzeo apsolutnu kontrolu nad mečom.

33. minut
GOOOL! Igor Vujačić je zatresao mrežu glavom posle odličnog centaršuta Jojića - 1:0.
27. minut
Prinudna izmena u redovima domaće ekipe. Zdjelara je zbog povrede zamenio Pantić.

24. minut
Čudesna odbrana Popovića! Kajević je zapretio glavom iz neposredne blizine - mladi golman Partizana maestralno interveniše.

17. minut
Ndiaje pogađa stativu posle centaršuta Čolovića. Mnogo sreće za Partizan.

13. minut
Petrović uz dosta sreće brani Rikardov pokušaj iz neposredne blizine.

10. minut
Iznenađujuće, popularni Brđani za sada imaju terensku inicijativu.

5. minut
Ekspresan odgovor Partizana. Menig je lepo probao sa 10-tak metara, međutim, odlična reakcija Petrovića.

3. minut
Prva pretnja po gol Partizana na meču. Čolović je sa ivice kaznenog prostora šutirao pravo u Popovića.
UTAKMICA JE POČELA!

Domaći crno-beli žele da nastave dobru seriju i "zatvore prilaze" prvom mestu, dok je Čukarički treći sa 25 osvojenih bodova i vreba iz prikrajka.

Trener gostiju Saša Ilić je bio pod znakom pitanja za ovaj meč, ali je dobio negativan test na korona virus i predvodiće tim sa Banovog brda na gostovanju Partizanu. To je njegov povratak u Humsku, ali ovog puta sa protivničke strane.

SASTAVI

Partizan: Popović - Živković, Vujačić, Saničanin, Urošević - Zdjelar, Jojić, Natho - Jović, Menig - Rikardo

Čukarički: Petrović, Kovačević, Docić, Stevanović, Rakonjac, Kajević, Čolović, Šapić, Ndiaje, Kovač, Roganović