12.03.2023. 19:01
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Bitan trijumf crno-belih.

Fudbaleri Partizana savladali su Mladost u Lučanima (3:0) u duelu 26. kola Mozzart bet Superlige.

Kapitulacija Mitrovićevog Fulama u gradskom derbiju, Kazemirov crveni obeležio meč bez golova

Radničkom ni bez Lalatovića ne ide, u Surdulici mreže netaknute

"NEKE STVARI NISU ZA PRIČU"! Grof Božović: Ja sam jedini trener koji je izgubio nameštenu titulu

Crno-beli su prvu priliku na meču imali u osmom minutu. Kvinsi Menig je izveo pravu minijaturu na ivici šesnaesterca, prevario svog čuvara, došao nadomak gola, ali je njegov udarac zaustavio Ćirković.

Imao je Partizan blagu inicijativu, ali nisu uspeli mnogo da kreiraju u uvodnom delu utakmice.

Domaći, na drugoj strani, su uglavnom pretili iz kontre, preko levog krila gde se nalazio Marko Mirić. Bivši igrač Crvene zvezde je u nekoliko navrata imao priliku da umakne defanzivcima gostiju, ali su se svaki put ti pokušaji izjalovili.

Najbolju priliku u ovom delu igre je imao Andrija Pavlović. Izašao je napadač sam ispred čuvara mreže Mladosti. No, ponovo se istakao Ćirković. Za taj promašaj mogla je da stigne kazna samo minut kasnije. Mirić je krajem poluvremena prešao na desnu stranu i umalo da se to isplati domaćima.

Fino je iskusni ofanzivac prošao, odlično podvalio za Radivojevića, ali se ovoga puta istakao golman Partizana, Aleksandar Popović i na veliki odmor se otišlo netaknutih mreža.

MOZZART BET SUPERLIGA, 26. KOLO

Mladost Lučani - Partizan 0:3 (0:0)

Strelci: Marković 52, Menig u 78, Natho u 90

Stadion: Gradski

Sudija: Srđan Jovanović

MLADOST (4-2-3-1): Savić – Ćirković, Milošević, N.Žunić, Leković – Marčić (od 72. Adamović), Baha – Maričić (od 59. Silađi), Jojić, Radivojević (od 84. Veličković) – Mirić.

PARTIZAN (4-2-3-1): Popović – Filipović, Marković, Vujačić, Urošević – Belić, Kolorado – Dijabate, Baždar (od 67. Natho), Menig (od 86. Jović) – Pavlović.

Potpuno drugačiji pristup u drugom poluvremenu imali su crno-beli i to im se već isplatilo u 52. minutu. Svetozar Marković je bio strelac gola. Štoper je iz drugog pokušaja savladao Ćirkovića. Taj pogodak je dugo bio analiziran u VAR sobi, ali je na kraju odluka bila da gol važi.

Partizan je i nakon gola nastavio sa napadima, neprestano su bili opasni gosti, a Marković je u 73. minut mogao i do drugog gola, ali je zakasnio posle pasa Meniga. Što nije štoper jeste Holanđanin i to pet minuta kasnije. Pogodio je najbolji igrač Partizana na ovom susretu posle asistencije Dijabatea.

Na isteku 90 minuta Natho je postavio konačan rezultat. Dobro je po strani prošao Jović i uposlio Izraelca.

Partizan je ovim trijumfom otišao na plus četiri u odnosu na trećeplasirani Čukarički.