107.5969

PARTIZAN ODGOVORIO ZVEZDI: Rikardo i Jojić posle DRAME vratili crno-bele na prvo mesto

03.03.2022. 16:26 19:09

Domaćin slavio posle drame.

FK Partizan savladao je lučansku Mladost sa 2:1 (1:0) u meču 25. kola Superlige Srbije. Meč u Humskoj poslužio je izabranicima Aleksandra Stanojevića da se vrate na pobednički kolosek nakon poraza u Večitom derbiju.

KAO MESI, ALI UZ DOSTA SREĆE: Mirko Ivanić doneo prednost Zvezdi na "KROVU" (VIDEO)

ISTINA JE! Stanojević zbog Partizana zimus ODBIO ponudu od 1.000.000 evra

SUPERLIGA U NOVOM FORMATU: Anjelo i Perez stvaraju takmičenje sa 24 kluba

Uspešno su gosti iz Lučana odolevali napadima Parnog valjka u prvom delu igre, sve do finiša. Naime, igrao se 42. minut kada je Lazar Marković odlično centrirao sa desne strane, a Rikardo Gomeš glavom, uz pomoć stative, matira Ivana Kostića za 1:0. Bio je to 21. gol u sezoni za snažnog golgetera crno-belih.

U nastavku susreta crno-beli su odigrali u brzini više. Lazar Marković bio je večeras pravi vođa I motor Parnog valjka. Bivši igrač Liverpula pravio je dar-mar na terenu…  Međutim, realizacija ofanzivnog dela Partizana, pre svih Rikarda, nije bila na zavidnom nivou. Pošteno su se ispromašivali Nikola Terzić, Kvinsi Menig i više puta pomenuti napadač.

Jedini pogadak u nastavku susreta za domaće videli smo u 54. minutu kada je Miloš Jojić iskoristio lošu reakciju Miloša Cvetkovića.

I kada se mislilo da će domća ekipa rutinski završiti meč, usledila je drama!

Mladen Bojović je u 88. minutu spretno pogodio za 2:1, a već u sledećem napadu Obradović je imao veliku priliku za izjednačenje. Iskusni napadač je posle greške Nemanje Miletića pucao visoko preko prečke.

Novim trijumfom u sezoni, crno-beli su na fantastičan način odgovorili Crvenoj zvezdi koja je pobedom nad  Voždovcem za kratko preuzela prvo mesto.

Posle 25. kola, Partizan ima 68 bodova, dva više od najvećeg rivala.

89. minut
Mogla je Mladost eksrepno do izjednačenja, ali Obradović ne koristi kiks Miletića.

88. minut
GOOOOL! Mladost stiže do pogotka! Bojović je spretnom reakcijom savladao Popovića!
80. minut
Baždar i Milovanović menjaju Rikarda i Markovića.
68. minut
Još jedna sjajna lopta Lazara Markovića. Presekao je odbranu Mladosti, ali Terzić nije uspeo da savlada Kostića koji mu je pravovremeno ušao u udarac.

64. minut
Menik je raspalio iz neposredne blizine - Kostić vrhunski reaguje.

60. minut
Natho je lukavo gađao sa 18 metara, ali Izraelac nije bio dovoljno precizan.

54. minut
GOOOOL! Miloš Jojić duplira prednost Partizana. Rikardo je promašio čitavu loptu koja je došla do Terzića. Udarac mladog fudbalera blokirao je Cvetković, međutim, na pravom mestu se našao iskusni vezista - 2:0.

49. minut
Rikardo je ponovo vrebao loptu u skoku, nije bilo egzekucije, ali je nekoliko sekundi kasnije Kvinsi Menig bio vrlo blizu golu. Lopta je prošla jako blizu leve stative.

Počelo je drugo poluvreme!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Partizan - Mladost 1:0

42. minut
GOOOOL! Rikardo je ponovo strelac! Lazar Marković je odlično centrirao, a Gomeš glavom, uz pomoć stative, matira Kostića - 1:0.

39. minut
Jojićev projektil sa distance završava na severnoj tribini.
32. minut
Najopasnija situacija ispred gola Mladost! Jojić je lepo centrirao, Vujačić je bio najviši u skoku. Udarac snažnog štopera završava pored leve stative.
28. minut
Odlično dodavanje Markovića, Jojić je mogao sa nekoliko metara od gol linije želeo da proigra Rikarda. Možda je bolje bilo da je vezista sam završio akciju - samo korner za crno-bele,
20. minut
Bojović je pao u kaznenom prostoru Partizana! Nakon konsultacija sa sudijama iz VAR sobe, odlučeno je da nema penala.
18. minut
Menig je zapretio sa 15-tak metara - lak posao za čuvara mreže gostujuće ekipe.

13. minut
Žuti karton zbog faula na Milosavljevićem dobio je Jojić.

8. minut
Posle Nathovog centaršuta Vujačić je glavom pokušao da zapreti golmanu Kostiću, ali udarac Crnogorca završava visoko iznad prečke.