ZA MALO OD GOTOVOG VERESIJA: Partizan remizirao sa Slovackim i obezbedio evropsko proleće

03.11.2022. 19:53 17:13
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Sa drugog mesta.

Fudbaleri Partizana remizirali su sa Slovackim (1:1) i tim rezultatom su obezbedili drugo mesto u svojoj grupi i 1/16 finala Lige konferencija.

UEFA NAJAVILA NOVINU: Liga nacija za fudbalerke startuje naredne godine

VLADALA JE VELIKA STREPNJA: Poznato kada se Vlahović vraća na teren

ENGLEZI U ŠOKU: Otkud Mitar OVDE, ovo niko nije OČEKIVAO (FOTO)

Sporo, bez mnogo uzbuđenja počeo je meč u Humskoj, sve se svodilo na borbu na sredini terena, što je i odgovaralo gostima koji su bili bolji rival u prvih 30 minuta. Ruku na srce nisu bili nešto opasni, ali su oni imali prvu ozbiljnu priliku. Holcer je u 19. minutu ostao sam na drugoj stativi, ali je Urošević odlično odreagovao i izblokirao mu udarac.

Nakon toga Partizan je malo uspostavio ravnotežu, a do vođstva crno-beli su mogli u 36. minutu, kada je Rikardo šutirao glavom za malo pored gola. I pored nezavidne igre Partizan je došao do prednosti do kraja prvog poluvremena. U jednoj gužvi u šesnaestercu gostiju Kalabiška je igrao rukom i glavni arbitar Račkovski je pokazao na belu tačku. Kao i uvek Natho je bio neumoljiv.

Liga konferencija, poslednje kolo

Partizan – Slovacko 1:1 (1:0)

Strelci: Natho u 41. minutu - Tomič u 73. minutu

Gledalaca: 17256

Sudije: Račkovski, Siejka, Kupsik

Stadion: Humska

Partizan: Popović, Filipović, Marković, Vujačić, Urošević, Belić (od 72. Pavlović), Traore, Dijabate, Natho (od 94. Saničanin), Menig (od 89. Lutovac), Rikardo (od 89. Baždar)

Slovacko: Ngujen, Kalabiška, Šimko, Hofman, Holcer, Kohut, Doniček, Levin, Doski, Veheta, Brondner

U nastavku su gosti bili bolji rival, pretili su, dok se Partizan opredelio za defanzivu i ta ziheraška igra im je došla glave. Rezervista Tomič je u 73. minutu iskoristio grešku Popovića i volej udarcem poravnao rezultat.

Crno-beli su se grčevito branili do samog kraja, ponovo je Tomič imao priliku da napravi potpuni preokret, ali je glavom bio neprecizan i Partizan je uspeo da se plasira u 1/16 finala Lige konferencija.

U drugom duelu u ovoj grupi Keln i Nica su odigrali 2:2 i Nica ide u 1/8 finala.

Čitav tok meča mogli ste pratiti uživo na sajtu SrbijaDanas.

Kraj meča. Partizan - Slovacko 1:1.

94. minut
U igri je Saničanin umesto Natha.

90. minut
Igraće se još pet minuta nadoknade vremena.

89. minut
U igru ulaze Baždar i Lutovac, van terena će Rikardo i Menig.

88. minut
Velika prilika! Rikardo je mogao da donese novo vođstvo Partizanu, posle kornera je šutirao glavom, no Ngujen je odlično intervenisao.

84. minut
Ponovo Mihal Tomič, sreća za Partizan. Mogao je Tomič glavom da zaprečati sudbinu tima Gordana Petrića, ali je bio neprecizan.

79. minut
Oklevao je previše Urošević na ivici šensaesterca i njegov udarac je izblokiran.

73. minut
GOL! 1:1. Tomič je strelac. Slaba intervencija Popovića i Tomič volejom trese mrežu.

72. minut
Na terenu je Pavlović umesto Belića.

70. minut
Partizan priliku traži iz kontranapada, očigledno su crno-beli zadovoljni sa ovim rezultatom.

66. minut
Malo je nedostajalo da Partizan duplira prednost. Vujačić je glavom šutirao pored gola.

61. minut
Trebalo je Rikardo odmah da šutira posle pasa Natha, ali je komplikovao i njegov udarac je izblokiran.

57. minut
U podređenom položaju je Partizan na startu drugog dela, gosti prete.

51. minut
Sjajna odbrana Popovića. Šutirao je Simko, lopta je kačila nekoliko igrača i za malo prevarila golmana domaćih, ali se Popović sjajno snašao.

Počelo je drugo poluvreme.

Poluvreme u Humskoj. Partizan - Slovacko 1:0.

41. minut
GOL GOL GOL! Natho je neumoljiv.
39. minut
PENAL ZA PARTIZAN!

36. minut
Najbolja šansa za Partizan! Rikardo je odlično skočio posle centaršuta Dijabatea, bio je za malo neprecizan.

36. minut
Odlično gosti stoje u defanzivnom bloku i jako je teško Partizanu da uopšte stvori neku priliku.

30. minut
Ponovo su zapretili gosti, ali je Popović intervenisao i otklonio opasnost.

24. minut
Prva kakva takva prikika za domaće. Izveo je korner Natho, Marković je pokušao glavom, ali nije dobro zahvatio tu loptu.

19. minut
Velika prilika za Slovacko. Holcer je ostao sam na drugoj stativi, ali je na sreću Partizana urošević odlično ušao u blok i sačuvao mrežu svog tima.

16. minut
Većina zbivanja se dešava na sredini terena, jako spor početak u Humskoj.

10. minut
Partizan je uspeo malo da uspostavi ravnotežu, ali nema većih prilika ni na jednoj strani.

5. minut
Miran početak utakmice, gosti imaju blagu inicijativu, ali još uvek bez ozbiljnijih prilika.