PEP SVESTAN: "Trka za titulu više nije u našim rukama"
Trener Mančester sitija Pep Gvardiola izneo je utiske posle remija sa Evertonom (3:3) u 35. kolu Premijer lige.
Građani su na pet bodova od lidera Arsenala, uz meč manje.
- Bolje je osvojiti bod nego izgubiti, ali bilo bi bolje da smo pobedili nego što smo odigrali nerešeno. Protivnik je bio neverovatno agresivan, što smo dobro izdržali u prvom poluvremenu. Odigrali smo savršeno. U drugom nismo imali taj intenzitet, dopustili smo tri gola. Prava engleska utakmica, generalno smo pružili veoma dobru partiju. Uvek je teško gostovati Evertonu, čestitam im - rekao je španski stručnjak.
Zadovoljan je zalaganjem igrača, ali i svestan da je napravljen značajan korak unazad u borbi za titulu.
- Njima je bilo teže da slome nas, imali su samo jednu šansu. Bili smo fantastični. Stizali smo u završnicu mnogo, šutirali i stvarali prilike. Oni se brane tako duboko, sjajno trče u tranziciji. Uzećemo bod i idemo dalje, nije gotovo. Trka za titulu više nije u našim rukama. Do sada je bilo tako, ali to više nije slučaj. Imamo još četiri utakmice, videćemo šta će se dogoditi - zaključio je Gvardiola.
U narednom kolu Arsenal će igrati kao gost protiv Vest Hema, dok Mančester siti se sastaje sa Bormutom.