PORAZ ALI I NADA: Čukarički primio TRI GOLA ali pokazao zube

24.08.2023. 21:59
FK Olimpijakos
FK Olimpijakos / Izvor: MN Press

Nadmoć domaćina u Pireju...

Ekipa Čukaričkog poražena je sa 3:1, sva tri gola primili su u prvom poluvremenu, a u drugom su ostavili mnogo bolji utisak.

"OVO JE SRAMOTA I ZA MENE I ZA PARTIZAN": Duljaj jedva suzdržavao suze nakon bruke u Danskoj!

MITAR BIČ BOŽIJI: Srpski as nastavio teror i u Arabiji - pogodio NA DEBIJU! Kakav majstor igre (VIDEO)

PIKSI: Hvala predsedniku Vučiću, stadion je ponos celog Leskovca

Olimpijakos je poveo već u trećem minutu golom El Kabija, a samo par minuta kasnije golman Samurović je još jednom savladan, ali taj gol nije priznat zbog ofsajda.

Ipak, nije se dugo čekalo da domaći dupliraju prednost. Igrao se 16. minut meča, kada je Fortunis na asistenciju Kamare pogodio za 2:0, preciznim udarcem sa oko 15 metara od gola.

''Brđani'' su prvi put pripretili posle kornera preko Luke Subotića čiji je udarac zaustavio golman domaćih, ali je pred kraj prvog poluvremena Olimpijakos stigao i do trećeg gola. Ovoga puta posle kornera je Fortunis bio u ulozi asistenta, a El Kabi još jednom pogađa za 3:0.

Minut kasnije Čukarički je mogao do gola, opasno je pripretio Nikola Stanković iskosa sa desne strane ali je lopta prohujala pored stative.

U poluvremenu trener ''brđana'' Igor Matić je odlučio da na teren pošalje kapitena Marka Docića, zatim Bojicu Nikčevića i Jankovića umsto N'Diaja, Rogana i Kovača i to je donelo pozitivne pomake u igri.

Doduđe, tek što je počelo drugo poluvreme, domaći su posle kornera još jednom pogodili mrežu, izgledalo je da će to biti 4:0, ali je gol poništen zbog faula nad Sisokom.

U nastavku je Čukarički ostavio sasvim solidan utisak, rezervista Nikčević je bio vrlo zapažen, a imao je i dobar pokušaj u finišu kada je šutirao zamalo preko gola.

Zaslužio je Čukarički gol, a do njega je došao u nadoknadi vremena posle odličnog centaršuta Nikčevića sa desne strane, kada je Janković u petercu glavom zahvatio loptu, ona je pogodila Miladinovića i otišla u desni ugao gola domaćih.

Ostalo je 3:1 do kraja, a Čukarički će narednog četvrtka dočekati crveno-bele iz Pireja na novom stadionu u Leskovcu. Ako ne uspe da nadoknadi ovaj minus, Čukarički će igrati u grupnoj fazi Lige konferencija.

Za to vreme, u istoj fazi takmičenja, austrijski LASK je na svom terenu savladao ekipu Zrinjskog iz Mostara sa 2:1. Zulj je sa dva brza gola doneo LASK-u vođstvo od 2:0 već posle 12 minuta igre, a veoma važan gol za Zrinjski postigao je Bilbija u 71. minutu.