NA KRAJU TRIJUMF: Partizan pobedom okončao sezonu za zaborav

27.05.2023. 19:53
Fuseni Dijabate
Fuseni Dijabate / Izvor: MN Press

Crno-beli završili na četvrtom mestu.

Fudbaleri Partizana završili su sezonu u Mozzart bet Superligi pobedom protiv Voždovca 2:1 (2:0) i na kraju su zauzeli četvrtu poziciju u šampionatu.

BORUSIJA PROPUSTILA ISTORIJSKU ŠANSU: Bajernu 11. uzastopna titula

SRBIJA ELIMINISANA SA EVROPSKOG PRVENSTVA: Orlići pali u 89. minutu, Poljaci slave Filipa Rajčika

TRANSFER BOMBA U HUMSKOJ! Partizan ima novog igrača, potpisuje bivši fudbaler Crvene zvezde

Imao je Partizan inicijativu od početka meča, ali nisu crno-beli uspevali da naprave nijednu šansu sve do 23. minuta kada Rikardo Gomeš šutirao, ali je Krunić uspeo da loptu izbaci u korner. Samo tri minuta kasnije Partizan je vodio 1:0, a strelac je bio Dijabate. Probio je Dijabate sa desnog krila i šutirao u dalji ugao Krunićevog gola. Samo miut kasnije mogao je Dijabate da duplira prednost, ali je lopta otišla malo pored gola. Nastavili su crno-beli da pritiskaju Zmajeve koji nijednom nisu zapretili tokom prvih pola sata igre. Krunić je u 28. minutu odbranio šut Uroešvića sa distance, a u 32. minutu je Dijabate imao još jednu dobro priliku. Uspeo je da zaobiđe Krunića i šutira u padu, ali se golman Voždovca vratio na vreme da zaustavi loptu. Terensku dominaciju Partizan je krunisao drugim golom u 36. minutu, a strelac je bio Menig posle kombinovanja sa Nathom. Moglo je da bude i 3:0 za Partizan, ali je Rikardo posle dobre akcije u 44. minutu pogodio stativu, pa je ostalo 2:0 na poluvremenu za crno-bele.

U istom stilu je Partizan natavio i u drugom poluvremenu. Kolorado je lepo šturiao u 48. minutu, ali je Krunić uspešno intervenisao, da bi dva minuta kasnije prvi put na meču zapretio Voždovac pošto je neprecizno šutirao Ivezić. Rikardo Gomeš je imao dobru šansu u 59. minutu, ali je Krunić uspeo da mu oduzme loptu kada je pokušao da ga predribla napadač Partizana. Voždovac je u 69. minutu ponovo zapretio preko Ivezića, ali je njegov udarac izblokiran. Baždar je imao veliku priliku u 78. minutu, nekoliko minuta pošto je ušao u igru, ali je šutirao pored stative, da bi minut kasnije Zmajevi postigli pogodak. Mitrović je proigrao Todorovića, ovaj odlično reagovao i savladao Popovića. Gomeš je još jednom imao odličnu šansu, ali je ponovo Krunić bio na visini zadatka. Mogao je Voždovac i do boda u završnici meča, ali je u 88. minutu Nešković u odličnoj šansi šutirao pored gola pa je ostaloo na kraju 2:1 za Partizan.

PARTIZAN - VOŽDOVAC 2:1 (2:0)