BRUKA: Partizan ISPAO iz Kupa Srbije (VIDEO)

28.09.2022. 15:52 17:13
Gordan Petrić, FK Partizan
Gordan Petrić, FK Partizan / Izvor: MN Press
Šok!

Fudbaleri Partizana ispali su u šesnaestini finala Kupa Srbije, posle poraza od Radničkog u Sremskoj Mitrovici - 1:1 (2:0 posle penala)

SLIKAO SE SA TRENEROM PARTIZANA: Grobari žele Sumu natrag, a njegovi signali su JASNI (FOTO)

GRUPA SMRTI ILI LAGANA ŠETNJA: Evo koja je najbolja, a koja najgora opcija za Srbiju na žrebu

DNO DNA Umesto da postigne gol, napadač krenuo da IZNOSI LOPTU! Srpski fudbale, šta si dočekao (VIDEO)

Trener crno-belih Gordan Petrić odlučio se za respektabilan sastav, iako je u pitanju duel sa niželigašem. Na terenu su od starta Rikardo, Andrade, Dijabate, a tu je i Kristijan Belić.

Kao što se i očekivalo inicijativa je bila na strani gostiju, a do vođstva su stigli u 18. minutu. Dijabate je fino prošao po boku, ubacio do Andradea koji je unutrašnjim delom stopala pogodio bliži ugao.

Crno-beli su nastavili sa napadima, a do kraja prvog dela igre najbolju priliku je imao Rikardo u samoj završnici, ali je njegov udarac stao na stativi. Andrade je mogao i do drugog gola, ali se spetljao ispred gola Radničkog.

Domaći su bili uglavnom usresređeni na defanzivne zadatke.

Kup Srbije, 1/16 finala

Radnički SM - Partizan 1:1 (2:0 posle penala)

Strelci: Petrović u 92. minutu za Radnički, Andrade u 18. minutu za Partizan

Stadion: Gradski stadion u Sremskoj Mitrovici

Radnički SM: Dragičević, Protić, Ivić, Ignjatović, Petrović, Pius, Milinković, Đorđević, Ilić, Spasojević, Grbović.

Partizan: Lukač, Živković, Marković, Šehović (Filipović od 87.), Urošević, Belić, Traore, Dijabate, Andrade, Terzić, Gomeš.

U nastavku meča nešto slabiji tempo, a prvu priliku za crno-bele imao je Kristijan Belić, ali je njegov udarac sa distance zaustavio Dragičević. Najbolju priliku za Radnički imao je Ilić, posle prekida je veznjak šutirao glavom preko gola.

Sve je izgledalo da će Partizan privesti meč kraju, a onda šok! Igrao se drugi minut nadoknade, odličan napad domaćina, Petrović je ostao sam na drugoj stativi, rutinski je matirao Lukača i nakon toga se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Domaćin je bio prisebniji, pošto su za Partizan promašili svi izvođači - Rikardo, Živković, Urošević, Andrade. Ni Radnički nije bio spektakularan pošto su dva izvođača bila neprecizna, ali to je bilo dovoljno da se izbaci Partizan iz Kupa Srbije.

BONUS VIDEO: Pogledajte Grobare na 168. Večitom derbiju