PEŠIĆ SPASIO ZVEZDU: Radnički SA DVA CRVENA KARTONA namučio crveno-bele!

23.10.2022. 17:59
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Triler na Čairu.

U okviru 16. kola Mozzart Bet Superlige Srbije ekipe niškog Radničkog poražena je na stadionu ”Čair”, od Crvene zvezde rezultatom 1:2

AIR MITAR OPET NA ZADATKU: Srbin brutalno kaznio odbranu Lidsa, na kraju Fulam slavio (VIDEO)

HAOS U FIRENCI: Psovke i UVREDE u SVLAČIONICI, sudija SUSPENDOVAN!

POKUŠAĆE DA GA ZADRŽE: Borusija ne želi da proda Belingema

Meč je počeo pokušajem Nišlija koje umalo nisu prouzrokovale ozbiljnije probleme Milanu Borjanu čije istrčavanje na 25 metara od sopstvenog gola umalo nije skupo naplaćeno. Ipak, Dimić je želevši da ga lobuje pogodio Zvezdinog kapitena u glavu.

Zvezda je bila ta koja je diktirala tempo i posle prekida ugrožavala gol Lazara Rosića. Kangin udarac posle slabije reakcije golmana Radničkog umalo nije završio u mreži, ali je Hamkam intervenisao na gol-liniji.

Bilo je tu pokušaja Aleksandra Pešića i Nemanje Milunovića glavama, posle kornera, ali je Rosić bio skoncentrisan. U svakom slučaju, tim Miloša Milojevića je putem prekida stvarao ozbiljne poteškoće odbrani Radničkog.

Radnički je, s druge strane, najčešće napadao preko brzonogog Cvetkovića, ali svaki od njegovih pokušaja je osujećen.

Zvezda je i u završnici mogla do pogotka kada je posle još jednog prekida Rosić prvo odbranio udarac Dragoviću, a potom i Mirku Ivaniću.

U nadoknadi prvog poluvremena, arbitar Ivković posle gledanja VAR snimka nije odlučio da pokaže na belu tačku za goste posle pada Bukarija.

Imala je Crvena zvezda inicijativu i u nastavku, ali je tempo u odnosu na prvi deo igre značajno opao. Radnički je više brinuo o sopstvenom golu, a posebno je to bilo izraženo nakon što je Jamkam zaradio drugi žuti karton posle prekršaja nad Gelorom Kangom.

Prošlo je 70. minuta igre kada je Crvena zvezda konačno pronašla put do mreže. Kako? Onako kako su pokušavali najveći deo meča – centaršutevima. Ovog puta, Srđan Mijailović je ubacio loptu, pogodio Aleksandra Pešića čiji trzaj glavom šalje udarac u nebranjeni deo mreže Dragana Rosića. Drugi uzastopni meč na kojem Pešić postiže gol.

Pet minuta kasnije, dogodio se jedan od retkih napada ekipe Nenada Lalatovića. Gaku je centrirao sa leve strane iza leđa odbrani Crvene zvezde koja je statično posmatrala kako lopta stiže do usamljenog Saše Marjanovića. On je svojim prvim kontaktom poslao udarac pokraj leve stative gola Milana Borjana za veliku radost domaćina.

Morala je Zvezda da konkretizuje svoju ofanzivu, šanse su se ređale, ali promene rezultata nije bilo. Dao je, u međuvremenu, Milojević šansu i Jovanu Mijatoviću i Nenadu Krstičiću kako bi uneo novu energiju.

U nadoknadi i drugog dela igre Ivković je ponovo gledao VAR snimak i dodelio još jedan crveni karton za Radnički koji je tako sa čak dva igrača manje završio duel.

To se ispostavilo kao veliki nedostatak budući da je Crvena zvezda u sedmom minutu nadoknade, preko Aleksandra Pešića, posle asistencije Kataija i novog udarca glavom, došla do ogromna tri boda na jugu Srbije.

Zvezda je tako stigla do 41. boda u prvenstvu, dok je Radnički ostao na 11. mestu sa 16 poena.