3°C
20.04.2024.
117.1474
110.1009

KATAI ZVEZDIN SPASILAC: Crveno-beli u sudijskoj nadoknadi slavili u Surdulici (VIDEO)

13.11.2022. 14:18 17:13
Aleksandar Katai
Aleksandar Katai / Izvor: MN Press
Uz dosta muke.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnik u Surdulici (2:1) u poslednjem kolu jesenjeg dela Mozzart bet Superlige.

GOTOVO JE: Uprava spremila OTKAZ Stankoviću - poznato i ko će ga naslediti!

MILOJEVIĆ PROMEŠAO KARTE: Iznenađenje u NAPADU i na beku (SASTAVI)

JEZIVO: Bivši as Bajerna OSUĐEN NA SMRT!

Umeo je Radnik da pravi probleme Crvenoj zvezdi prethodnih sezona, a tako je bilo i ovoga puta.

Em zbog rivala koji se dobro brani, ali i preti, em zbog terena koji nije u najboljem stanju i otežava protok lopte. Zvezda je imala svoje prilike preko Kangve, Azarova i Milunovića u prvih desetak minuta, a najbolju je propustio Aleksandar Katai kada je Abubakar sjajnim startom sprečio da on pogodi gol Vujanca.

Iako su se uglavnom usredsredili na odbranu sopstvenog gola, domaći su sredinom prvog dela imali izuzetnu šansu da povedu kada je posle kornera Danoski gađao glavom, ali je intervenisao Borjan.

Ipak, igrao se 34. minut kada je Crvena zvezda probila defanzivu rivala. Kings Kangva je uputio udarac koji je izblokiran, ali se lopta saplela u noge Nikoliću i odbila do Kataija koji rutinski završava situaciju golom.

U nastavku su domaći svoju hrabru igru krunisali u 48. minutu igre. Spasić je sjajno promešao odbranu Zvezde i na prelep način doveo Radnik do izjednačenja.

Mozzart bet Superliga, 19. kolo

Radnik - Crvena zvezda 1:2 (0:1)

Strelci: Spasić 48 - Katai 34, 93

Sudija: Nenad Minaković

Stadion: Gradski stadion u Surdulici

RADNIK: Vujanac – Rustemović, Oreščanin, Sadik, Stojanović – Petrović, Marong (od 65. Subotić) – Spasić, Danoski, Duronjić – Kunić (od 72. Bogdanović).

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Eraković, Dragović, Milunović, Azarov – Mijailović, Kangva (od 65. Srnić) – Mustafa, Ivanić (od 46. Mitrović), Katai – Mijatović (od 57. Ben).

Crveno-beli su potom pritiskali tražili pogodak i do njega stigli u 93. minutu. Katai je dokazao klasu, izvrsno izveo slobodan udarac na ivici kaznenog prostora i doneo trijumf svom timu.