PONIŽAVANJE SE NASTAVLJA: Monako demolirao prebogati PSŽ

20.03.2022. 15:16
Kilijan Mbape
Kilijan Mbape / Izvor: Profimedia

Dominirao Visam Ben Jeder.

Fudbaleri Monaka pobedili su Pari Sen Žermen sa ubedljivih 3:0 u velikom derbiju i prvoj utakmici nedeljnog programa 29. kola Lige 1 Francuske.

"ZVEZDA VRŠI NENORMALAN PRITISAK" Stanojević više neće da ćuti, osuo SILOVITU PALJBU: "Trebalo bi da imamo 4 boda prednosti"

STOJIĆ "NEĆE" DA STAVLJA "SO NA RANU" GROBARIMA: Zvezdan Terzić radi perfektno

SRPSKI FUDBALER - GOL MAŠINA: Jedino je Levandovski ispred njega! Više od gola po meču

Fudbaleri Monaka bili su izuzetno motivisani, napadali su i zasluženo poveli u 25. minutu pogotkom kapitena Visama Ben Jedera. Odlično je po desnom krilu pošao Fofana, a iskusni napadač samo "bocnuo" loptu i matirao Donarumu.

Kneževi su mnogo više želeli pobedu i novi gol stigao je u 68. minutu. Ponovo je akciju započeo odlični Fofana, nastavio Ben Jeder, Agilar je upisao asistenciju, a pogodak postigao nemački internacionalac Kevin Foland, samo nekoliko minuta pošto je ušao u igru - 2:0.

Potpun sumrak Svetaca usledio je u 83. minutu. Kimpembe je oborio Folanda, sudija pokazao na penal, a Ben Jeder uz malo sreće savladao Donarumu i novim golom postavio konačnih - 3:0.

Uprkos ovom neuspehu PSŽ je zadržao ubedljivo vođstvo u Ligi 1 (ima čak 15 bodova više od drugoplasiranog Marseja), ali je doživeo četvrti poraz na poslednjih šest utakmica u svim takmičenjima.

Monako je nakon ove pobede došao do sedme pozicije na tabeli.

Najnovije vesti iz fudbala pročitajte OVDE.