Posle snimka na kom se vidi zapaljen autobus navijača Novog Pazara: Oglasili se Ekstremi
Posle utakmice između Crvene zvezde i Novog Pazara, društvenim mrežama počeo je da kruži snimak iz autobusa u kojem su se nalazili navijači gostujućeg kluba, pripadnici grupa Ekstremi i Torcida.
Na video-zapisu mogla se videti vatra unutar vozila, što je izazvalo brojne reakcije i spekulacije o mogućem požaru i eventualno povređenima.
Snimak je objavio Indeks Online, ali ubrzo nakon toga usledilo je i obraćanje navijačke grupe Ekstremi putem Fejsbuka, u kojem su demantovane tvrdnje da je autobus bio zahvaćen požarom.
Prema njihovim navodima, incident se dogodio tokom slavlja posle velike pobede, kada je u autobusu aktivirana baklja koja je, kako tvrde, slučajno ispala.
- Povodom snimka koji je procurio u javnost, gde je navedeno da se zapalio autobus, dužnost nam je da iznesemo istinu i demantujemo te navode. Prilikom velike i istorijske pobede, došlo je do velikog slavlja, kako na stadionu, tako i van njega u autobusu, gde je nesretnim slučajem ispala baklja i zapalila se. Ponavljamo da se autobus nije zapalio, već baklja i da ona nije napravila nikakvu materijalnu štetu. Najveći problem je bio dim koji je usledio nakon toga i hvala Bogu, svi su dobro i zdravi smo se vratili u naš grad - stoji u saopštenju grupe Ekstremi.
Navijači su u objavi istakli da nije bilo povređenih, kao ni ozbiljnije štete na vozilu, naglašavajući da je najveći problem predstavljao gust dim koji se proširio autobusom nakon incidenta.