POSLE TUČE SA VALVERDEOM: Oglasio se Čuameni - "Sada nije vreme..."
Fudbaler Real Madrida Orelijan Čuameni oglasio se posle tuče sa saigračem Federikom Valverdeom.
Francuz i Urugvajac su kažnjeni sa po 500.000 evra od kluba.
- Ono što se dogodilo ove nedelje na treningu je neprihvatljivo. Ovo govorim razmišljajući o uzorima koje moramo biti mladima, bilo u fudbalu ili u školi. Bez obzira na to ko je u pravu, a ko nije, uvek treba da tražimo najmirniji način za rešavanje sukoba - rekao je Čuameni i nastavio:
- Pre svega, žao mi je zbog slike koju smo stvorili o klubu. Znam da su navijači, stručni štab, moji saigrači i uprava duboko razočarani ishodom ove sezone. Ali frustracija ne može biti izgovor za sve. Ovi incidenti, čak i ako bi mogli da se dogode u bilo kojoj svlačionici, nisu dostojni Real Madrida. Pogotovo što je Real Madrid klub o kome se najviše priča na svetu. Sada nije vreme da se utvrđuje ko je šta uradio ili rekao, niti ko je bio u pravu. Prihvatam sankcije kluba. Ostajemo porodica, ponekad se ne slažemo, ali uvek moramo staviti naše ciljeve iznad svega. Izvinio sam se timu, a takođe želim da se izvinim svim Madriđanima - zaključio je Francuz.