PREKINUT CRNI NIZ: Kolubara osvojila bod u Nišu!

05.11.2022. 18:49
FK Kolubara
FK Kolubara / Izvor: MN Press
Osamnaesto kolo domaćeg prvenstva...

Osamnaesto kolo Super lige Srbije nastavljeno je utakmicom u Nišu, gde je domaći Radnički igrao nerešeno sa ekipom Kolubare iz Lazarevca. Meč je završen rezultatom 1:1, čime je Kolubara prekinula seriju od tri uzastopna poraza, a Radnički je osvojio prvi bod posle dva poraza u prethodna dva kola.

POBEDA KRAGUJEVČANA: Nemanja Tomić doneo tri boda Radničkom

PETRIĆ OPREZAN: Čeka nas EVROPSKA utakmica

OVO JE ZABRINJAVAJUĆE: Mitrović OSETIO BOL - nije ni na klupi Fulama!

Prvo poluvreme pripalo je gostima koji su golom iskusnog hrvatskog napadača Anta Vukušuća, posle velike greške Stajića, poveli sa 1:0 u 24. minutu meča.

Taj gol je obeležio prvi deo igre, ali Radnički je bolje započeo drugo poluvreme i posle samo devet minuta igre u nastavku, Sava Petrov je doneo izjednačenje Nišlijama. Posle akcije po desnoj strani, lopta je ubačena u kazneni prostor gostiju, na kraju je stigla do Petrova koji snažnim udarcem sa desetak metara šalje loptu pod prečku - 1:1.

Usledio je mirniji period igre, sve do 81. minuta, kada je posle centaršuta sa desne strane Dimić sačekao loptu na ivici peterca i pogodio desnu stativu. Lopta je zatim išla po gol-liniji, ali nije bilo nikoga iz domaćeg tima da je ugura u mrežu.

Dva minuta kasnije pripretila je i Kolubara preko Đokića koji je našao prostor da sa ivice šesnaesterca uputi udarac, ali je loptu poslao pravo u ruke golmana Radničkog Dragana Rosića.

Meč je u nadoknadi vremena bio produžen za sedam minuta, a poslednju priliku u poslednjim sekundama nadoknade imali su domaći koji su iznudili slobodan udarac na dvadesetak metara od gola. Izveo ga je Mesarović, ali nije bio precizan, ostalo je 1:1.

Posle ovakvog ishoda, Kolubara je ostala na devetom mestu sa 20 bodova, a Radnički je na jedanaestoj poziciji sa tri boda manje.