PREMIJER LIGA: Aston Vila savladala Junajted, Njukasl razbio Svece, Kristal Palas u završnici do tri boda

06.11.2022. 17:28
FK Aston Vila
FK Aston Vila / Izvor: Reuters
Mečevi 15. kola.

Fudbaleri Aston Vile savladali su Mančester junajted sa 3:1 u 15. kolu Premijer lige i edini su slvaili kao domaćin, pošto su Njukasl i Kristal Palasa pobedili u gostima Sautempton i Vest Hem sa 4:1 i 2:1.

LEGITIMNI KANDIDAT ZA TITULU: Arsenal pokorio Stamford Bridž (VIDEO)

SERIJA A: Lukić strelac protiv Bolonje (VIDEO)

VLAHOVIĆ MENJA RONALDA U MANČESTERU! Crveni đavoli zbog kraha Stare Dame u Ligi šampiona dovode SRBINA

Unai Emeri uspeo je sa Aston Vilom da u potpunosti nadigra Mančester junajted i  već posle 11 minuta povede sa 2:0 golovima Bejlija u 7. i Dinja u 11. minutu. Crveni đavoli su smanjili na 2:1 autogolom  Džejkoba Remzija u 45. minutu i toišli sa golom zaostatka na poluvreme. Međutim, tek što je počelo drugo poluvreme Remzi se iskupio pogotkom u 49. minutu i postavio konačan rezultat pošto Ten Hagu ni izmene nisu pomogle da Mančester dođe do povoljnijeg rezultata.

Njukasl je nastavio sa odličnim partijama, a Svrake su na ''Sent Meriju'' savladale Sautempton sa 4:1. Almiron je u 35. minutu doveo Njukasl u vođstvo i gosti su na poluvremenu imali minimalnu prednost, da bi se rapsucali u drugih 45 minuta. Za četiri minuta su Svrake u drugom poluvremenu rešile pitanje pobednika golovima Vuda u 58. i Viloka u 62. minutu. Domaćčin je postigao počasni pogodak u 89. preko Pero, da bi tačku stavio Gimaraeš u sidjskoj nadokandi.

U malom Londonskom derbiju Kriastal Palasa je savladao Vest Hem. Čekićari su poveli u 20. minutu golom Benrahme, da bi Zaha u 41. minutu doneo nerešeno na poluvremenu. Činilo se da će remi biti i konačan rezultat, ali je u 90+4. minutu Olise doneo tri boda Kristal Palasu.