PREMIJER LIGA: Kanonada Liverpula u Londonu, Ibrahimović u istoriji (VIDEO+FOTO)

14.08.2016. 16:39
Zlatan
Zlatan / Izvor: Reuters

Mančester junajted i Liverpul krenuli pobedama.

Liverpul je predvođen fantastičnim Kutinjom u spektakularnom meču kao gost pobedio Arsenal (4:3) i najavio da može do četvrtog mesta ove sezone, dok je Mančester junajted je startovao očekivanom pobedom (3:1) u Bornmutu u kojoj se u istoriju upisao strelac trećeg gola za "đavole" Zlatan Ibrahimović

PRESTIGLI NAŠEG VELIKANA: Tandem košarkaša postao BOLJI od SRPSKE LEGENDE (FOTO)

Dual u Londonu između Arsenala već sad može da konkuriše za meč sezone. Početak je više slutio na loš dan za Liverpul. Defanzivac gostiju Moreno je napravio penal fauliravši Volkota, a krilni napadač "tobdžija" rešio je da prekrši nepisano pravilo da igrač nad kojim je napravljen penal ne bi trebalo da ga i izvodi. Preuzeo je odgovornost, ali Minjole ga je pročitao i odbranio. Volkot se iskupio u sledećem napadu, kad je preciznim udarcem iskosa sa 15 metara poslao loptu u mrežu.

Ofanzivac Liverpula Filipe Koutinjo je u nadoknadi poluvreman postigao velemajstorski gol iz slobodnjaka koji je sam iznudio.

PERVERZNA PRAVILA: Odbojkašice će na čudan način saznati rivala u ČETVRTFINALU (FOTO)

Samo što je počelo drugo poluvreme, Lalana je krunisao sjajnu akciju gostiju i asistenciju novajlije Vajnalduma. U 56. minutu je već bilo 3:1 za goste. Odličan prodor Klajna po desnom boku u 56. minutu i loše postavljenje Arsenalovih štopera, Koutinjo je iskoristio da drugim golom na meču donese Liverpulu 3:1. Zatim je Mane kaznio očajnu odbranu Tobdžija u 63. minutu za 1:4. Samo minut kasnije je Minjole očajnom intervencijom častio golom Okslejd Čemberlena. Kad je Čejmbers u 75. bio najviši u skoku i smanjio na 3:4 delovalo je da će Liverpul prosuti pobedu koju je imao u džepu, ali ipak nije bilo promena do kraja utakmice. Marko Grujić je meč odgledao sa klupe Liverpula, Lazar Marković nije bio u protokolu.

OSTAJE U POSRNULOM GIGANTU: Celo leto HTEO transfer, a sada PROMENIO odluku (FOTO)

"Đavoli" nisu blistali u prvom poluvremenu u Bornmutu, ali su ipak otišli na odmor sa prednošću. Katastrofalnu grešku odbrane Bornmuta iskoristio je Huan Mata, koji je bio starter uprkos pričama da Murinjo ne računa ozbiljno na njega. Kapiten Vejn Runi je duplirao prednost, a pobedu je overio Zlatan Ibrahimović. Bivši reprezentativac Švedske je raspalio po lopti sa više od 25 metara i smestio je u mrežu. Ibrahimović je tako nastavio tradiciju da postiže golove na debijima, a upisao se u strelce u šestoj različitoj ligi (Švedska, Holandija, Italija, Španija, Francuska i Engleska).

NEOČEKIVANA ZAMENA ZA POGBU: Juventus želi TROFEJNOG vezistu (FOTO)

A TEK JE STIGAO: Ibra se PREDOMISLIO oko dužine UGOVORA sa ĐAVOLIMA (FOTO)

BAHATOST: Igrač engleskog kluba traži ČETIRI PUTA veću platu (FOTO)