PREMIJER LIGA: Klopov zlatni džoker UKROTIO Vukove, Liverpul se VRATIO na vrh tabele (VIDEO

04.12.2021. 18:35
FK Liverpul
FK Liverpul / Izvor: Reuters
Rezervista doneo pobedu Redsima.

Izgledalo je da bi ovaj vikend mogao da bude koban po favorite u Premijer ligi. U uvodnom meču subotnjeg programa, šampion Evrope Čelsi poražen je u derbiju Londona od Vest Hema, dok je blizu slične sudbine bio i Liverpul na gostovanju Vulverhemptonu.

Tako nije mislio Divok Origi, zlatni džoker Jirgena Klopa, koji je na teren kročio umesto Hendersona u 68. minutu, a u četvrtom minutu sudijske nadoknade pogodio za veliki trijumf Redsa na "Molineu" od 1:0 (0:0).

ROSONERI RUTINSKI: Salernitana nastavlja da tone

SUPERLIGA SRBIJE: Evrogol "iz auta" ODLUČIO pobednika!

NE PRIČAM O IGRAČIMA, ALI VLAHOVIĆ.... "On je iz Srbije, TAMO se dobijaju određene stvari" (FOTO)

Sve je moglo da bude rešeno mnogo ranije. Što nije, krivac je Diogo Žota, Portugalac se protiv bivšeg kluba propisno obrukao, kada je posle sjajne finte i driblinga golmana Saa ostao usamljen pred mrežom.

Žoze Sa i Roman Sais su se usled slabe komunikacije spetljali posle dugog Hendersonovog dodavanja, napadač Liverpula je sve pomno pratio, oteo im loptu i u punom trku se uputio ka nezaštićenim golom. Na gol-liniji su ostali kapiten Vukova Koudi i Maks Kilman, jedan uz drugog, i umesto da ih pita gde da pošalje loptu, Žota je želeo da je zakuca u mrežu i pogodio je Konora Koudija. Ni krivog ni dužnog, ali sigurno najvećeg junaka što Vulvsi tada još nisu gubili.

I kada se činilo da će "uspavanka" na Molineu biti završena remijem, na scenu je stupio Origi.

Belgijanac je u 90+4. minutu odlično primio loptu, koju je sa boka uputio Mo Salah, primio je maestralno u šesnaestercu, okrenuo se i poslao iza leđa nemoćnog Saa.

Usledila je erupcija oduševljenja na klupi Liverpula i široki osmeh na licu Jirgena Klopa. Trijumf koji Redsima bar do meča Aston Vile i Mančester Sitija garantuje boravak na liderskoj poziciji Premijer lige.

Dočekao je i Njukasl prvu pobedu od starta sezone! Crno-beli su posle 14 mečeva, u 15 pokušaju konačno upisali trijumf, i to u derbiju začelja protiv Barnlija rezultatom 1:0, sa kojim su se izjednačili po broju bodova.

Gol odluke postigao je Kalum Vilson u 40. minutu, nakon asistencije Šara.

Sautempton je remizirao kod kuće protiv Brajtona 1:1. Albanac Armando Broja je doneo prednost Svecima u 29. minutu, dok je konačan rezultat postavio Nil Mapaj u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.