PREMIJER LIGA: Lepotica Gundogana overila pobedu Sitija i opstanak na bezbednoj distanci na tronu (VIDEO)

14.05.2023. 17:52
FK Mančester siti
FK Mančester siti / Izvor: Profimedia

Nemac u formi života.

Fudbaleri Mančester sitija savladali su ekipu Evertona u Liverpulu rezultatom 3:0 i tako zadržali prednost od četiri boda na tabeli u odnosu na drugoplasirani Arsenal.

HUMANITARKA! Zvezda filmova za odrasle spasila fudbalski klub od bankrota, nećete verovati na koji način (FOTO)

LA LIGA: Važna pobeda Valensije u borbi za opstanak

U 37 minutu Ilkaj Gindogan doveo je svoj tim u vođstvo, a dva minuta kasnije Nemac je bio asistent Erlingu Halandu koji je smestio loptu u mrežu Pikforda.

Strelac prvog gola je u 51. minutu maestralnim slobodnim udarcem postigao svoj drugi pogodak na ovom meču za konačnih 3:0.

Brentford je slavio u malom gradskom derbiju na domaćem terenu protiv Vest Hema rezultatom 2:0.

Sve je bilo gotovo praktično već posle prvih 45 minuta, "pčelice" je u vođstvo doveo Brajan Mbeumo u 20. minutu, da bi u 43. Joane Visa postavio, kasnije će se ispostaviti, konačnih 2:0.

Brentford je ovom pobedom skočio do devetog mesta na tabeli Premijer lige sa 53 boda, dok je Vest Hem 15. sa 37.

Premijer liga, 36: kolo: