PREMIJER LIGA: Liverpul brojao do devet, het-trik Halanda za preokret Sitija protiv Palasa

27.08.2022. 18:40
FK Liverpul
FK Liverpul / Izvor: Reuters
Čelsi uspeo sa igračem manje da savlada Lester.

Bornmut je ozbiljno zažalio što je po rasporedu igrao protiv Liverpula posle poraza Redsa od Mančester Junajteda, jer jer je četa Jirgena Klopa taj poraz dobro naplatila jer je gostima spakovala devet komada u četvrtom kolu Premijer lige i tako izjednačila rekord za najubedljiviju pobedu. Mančester SIti uspeo je da preokrene minus na polovremenu protiv Kristal Palasa uz het-trik Erlinga Halanda, dok je Čelsi uspeo da savlada Lester.

IMA SE: Bivši trener Partizana KUPUJE hrvatskog prvoligaša!

KRAJ KRIZE JUNAJTEDA: Bruno doneo minimalnu pobedu Crvenim đavolima protiv Sautemptona

NE MORA NI DA SE VRAĆA ZA LESTER: Čelsi KONAČNO angažovao štopera

LIverpul nije dobro počeo sezonu sa dva remija i porazom od Junajteda, ali su Redsi sve frustracije izbacili protiv Bornmuta. Dijaz je već u 3. minut doveo Liveprul u vođstvo, da bi tri minuta kasnije prednost duplirao Eliot. Na treći gol se čekalo do 28. minuta kada je Aleksandar-Arnold postigao lep gol, da bi tri minuta kasnije Firmino povisio na 4:0. Nije Liverpul imao nameru da stane, a Van Dajk je u samoj završnici prvog poluvremena povisio na 5:0. U nastavku je nastavljena goleada Liveprula mada je šesti pogodak bio autogol Mepama u 46. minutu. Firmino je svoj drugi pogodak postigao u 62. minutu, Karvaljo je povisio na 8:0 u 80, da bi pet minuta kasnije katastrofu Bornmuta zaokružio Dijaz.

Izgledalo je da bi Kristal Palas u Mančesteru protiv Sitija mogao do iznenađenja pošto je na poluvremenu vodio 2:0 posle autogola Stonsa u 4. i  pogotkom Andersena u 21. minutu. Međutim, u nastavku je krenuo šou Erlinga Halanda. Prvo je Silva smanjio na 2:1 u 53. minutu, da bi Norvežanin het-trikom u 62, 70. i 81. doneo potpuni preokret Sitiju koji je ostao neporažen u novoj sezoni i na čelu tabele sa Brajtonom koji je minkmalnim rezultatom savladao Lids, a jedini gol postigao je Gros u 66. minutu.

Čelsi je uspeo da savlada Lester, ali su se Plavci pošteno namučili protiv Lisica posebno pošto su od 28. minuta imali igrača manje kada je isključen Galager. Čleszi je do trijumfa stigao u drugom poluvrmeneu golovima RAhima Sterlinga u 47. i 63. minutu, a BArns je u 67. minutu samo ublažio poraz Lestera.