PREMIJER LIGA: Arsenal na velikih +5 Ludilo na meču Lidsa i Totenhema - Liverpul nastavio niz!

12.11.2022. 18:30
FK Liverpul
FK Liverpul / Izvor: Profimedia
Nastavak engleskog prvenstva...

U okviru 16. kola engleske Premijer lige fudbaleri Liverpula nastavili su sa usponom forme, jer su u poslednjem meču pred pauzu zbog Mundijala u Kataru savladali Sautempton na "Enfildu" – 3:1 (3:1).

SERIIA A: Napoli od dobijenog meča napravili dramu!

PETRIĆ JASAN: Nismo odustali od TITULE!

ČAKAR ISKREN: Partizanova i moja povezanost nije nikakva tajna

Za "crvene" bi se moglo reći da mesec i po dana pauze ne dolazi u dobrom momentu, budući da su vezali i četvrti meč u kom su trijumfovali, ako računamo sva takmičenja.

Tim Jirgena Klopa je poveo već u šestom minutu, kada je vođstvo doneo Roberto Firmino, Brazilac koji se nije našao na spisku selektora Titea za odlazak u Katar.

Izjednačenje "svecima" doneo je samo tri minuta kasnije Kris Adams, ali to je samo "isprovociralo" Darvina Nunjesa da zablista onda kada je bilo najpotrebnije.

Urugvajac je do kraja poluvremena uspeo da postigne dva pogotka, u 21. i 42. minutu, te tako najavi fantastičnu formu pred Svetsko prvenstvo.

Najbolji meč ovog popodneva odigrali su Totenhem i Lids, koji su u Londonu priredili spektakl od sedam golova i preokretom "pevaca" u samoj završnici.

Lids je čak tri puta vodio, ali je domaći tim tri puta uspeo da se vrati i da u 84. minutu prvi put preokrene rezultat, te da ga sačuva do kraja za trijumf.

Nova pobeda Arsenala u Premijer ligi, ovoga puta izuzetno bitna jer je glavni konkurent za titulu izgubio danas. Savladan je Vulverhempton na gostovanju rezultatom 0:2 (0:0).

Prvu ozbiljnu šansu je imao Vulverhempton koji je umalo dobio i kazneni udarac nakon pada Gonzala Guedeša, ali je sudija ostao nem, a nije bilo poziva ni iz VAR sobe.

Domaćin je bio ravnopravan rival lideru na tabeli, a gosti su do prve ozbiljne šanse stigli u 36. minutu kada je Gabrijel Žezus pogodio prečku. Sve je uradio kako treba nakon dodavanja Sake, ali je na kraju morao da se uhvati za glavu umesto da slavi gol.

Imao je Saliba jednu nespretnu intervenciju kada je protivničkim igračima poklonio loptu na svojoj polovini, ali je do kraja uspeo da se izvuče.

Utisak prvog poluvremena je, ipak, povreda Granita Džake koji je morao da napusti teren već u prvoj polovini prvog poluvremena.

Arsenal je u drugom poluvremenu krenuo ozbiljnije ka protivničkom golu.

Gol već u 54. minutu, Žezus je bio konkretan uposlivši Vieru, a onda sjajno dodavanje za Odegarda koji postiže svoj prvi gol na ovoj utakmici.

Gosti su napadali više, bili sve bolji i sigurniji na lopti, a onda i 0:2 u 75. minutu.

Martineli je bio sjajan i ovoga puta, dobro je prošao po levoj strani, i Zinčenko je igrao bitnu ulogu, a nakon karambola, lopta dolazi do Odegarda koji ne okleva ni sekunde - 0:2!

Do kraja čista rutina Arsenala, najbitnije je da su na pet bodova viška u odnosu na Mančester siti!