PREMIJER LIGA: Mitrogol pogurao Fulam ka pobedi! Čelsi PAO posle PREOKRETA

30.08.2022. 22:48
Aleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović / Izvor: Reuters

Peto kolo engleskog prvenstva.

Ekipa Fulama savladala je na svom "Krejven Kotidžu" ekipu Brajtona rezultatom 2:1, u petom kolu Premijer lige.

SAMO HALAND ISPRED NJEGA: Mitrović ponovo ZATRESAO MREŽU (VIDEO)

RASTURIO SVLAČIONICU I TUKAO SAIGRAČA: Fudbaler ŠOKIRAO OPTUŽBAMA na račun Ronalda!

SKANDAL NA ČIZMI: Navijači RASISTIČKI VREĐALI Vlahovića - pokrenuta istraga!

Vodeći pogodak bio je delo našeg Aleksandra Mitrovića, kojem je to bio peti gol u sezoni.

On je u 48. minutu pogodio mrežu Sančesa posle asistencije iz nehata Kebana.

Srpski napadač je na drugoj stativi postavio nogu i tako nakon Liverpula, Brentforda i Arsenala, dao gol Brajtonu.

Sedam minuta kasnije Dank je postigao autogol, da bi već u 59. Mekalister vratio nadu Brajtonu.

Mogao je Kebano opet ubrzo da donese dva gola prednosti domaćima, ali nije iskoristio grešku golmana gostiju.

Nije bilo velikih prilika do kraja, te je tim Marka Silve ostvario drugi trijumf u sezoni.

Fulam je trenutno šesti na tabeli sa osam bodova, dva manje od četvrtoplasiranog Brajtona.

U istom terminu, Kristal Palas i Brentford remizirali su 1:1.

Delovalo je da će lep gol Vilfreda Zahe u 59. minutu biti dovoljan domaćima za pobedu, ali su na kraju strepeli i za jedan bod.

Visa je najpre izjednačio u 88, da bi u nadoknadi gosti imali još dve velike šanse, između ostalog i pogođenu prečku.

Fudbaleri Čelsija izgubili su na gostovanju kod Sautemptona (2:1), u meču petog kola Premijer lige.

Sve je lepo krenulo za tim Tomasa Tuhela, pošto je već u 23. minutu Rahim Sterling pokazao snalažljivost u šesnaestercu domaćih i pogodio njihovu mrežu.

Samo pet minuta kasnije, Lavija je iskoristio odbitak i savladao Mendija, koji je bio na lopti, ali nije uspeo da je zaustavi na putu ka mreži.

Preokret je bio kompletiran već do pauze, pošto je Armostrong levom nogom prevario golmana londonske ekipe.

Sautempton je bio bliži trećem golu, nego Čelsi izjednačenju, ali je u jednoj od situacija, između ostalog, Kukurelja fenomenalnim blokom sprečio pogodak.

Ekipa Hazenhitla se ovim trijumfom izjednačila po broju bodova upravo sa Čelsijem. Oba tima imaju po sedam.