PREMIJER LIGA: Mitrović spremio otkaz Džerardu

20.10.2022. 22:50
Aleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović / Izvor: Profimedia

Fulam savladao Aston Vilu.

Fudbaleri Fulama savladali su u 12. kolu Premijer lige Aston Vilu sa 3:0 (1:0) i tako ostvarili četvrtu pobedu u sezoni, a vrlo verovatno i potpisali otkaz menadžeru tima iz Birmimgema Stivenu Džerardu koji jde već neko vreme pod pritiskom otkaza.

ARSENAL 4 OD 4: Tobdžije u odloženom meču Lige Evrope savladale PSV

DRAMA U ĐENOVI: Stankovićeva Sampdorija posle 11 penala u osmini finala Kupa Italije

PRESEDAN: Iranci traže da im reprezentaciju izbace sa SP u Kataru

Kotidžeri su domah krenuli u napad, a Vilijan je propustio dobru šansu u 4. minut, a zatim je i Mitrović mogao u 18. da dovede domaćina u vođstvo. Ipak, Fulam je uspeo da povede u 37. minutu pogotkom Rida i sa prednošću od 1:0 je otišao na veliki odmor, iako je Votkins mogao da donese izjednačenje Vili, ali je Leno odlično intervenisao.

Od lošeg ka gorem je za Aston Vilu krenulo u 62. minutu kada je posle konsultacije sa VAR-om glavni sudija Majkl Oliver pokazao direktan crveni karton Daglasu Luizu zbog agresivnog ponašanja prema Aleksandru Mitroviću. Samo šest minuta kasnije Fulam je vodio 2:0 golom Mitrovića iz jedanaesterca koji je dosuđen zbog igranja rukom Metija Keša. Tačku na trijumf Fulama stavio je Mings autogolom u 84. mintu.