PREMIJER LIGA: Može Pogba da se GLUPIRA, tu je Ibrahimović da SPASI Junajted (VIDEO+FOTO)

15.01.2017. 18:51
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović / Izvor: Reuters

Utakmica odigrana na "Old Trafordu".

Najveći derbi engleskog fudbala, između Mančester junajteda i Liverpula završen je bez pobednika (1:1). U utakmici 21. kola Premijer lige, Redsi, Jirgena Klopa bili su blizu pobede, ali je slavlje pokvario Zlatan Ibrahimović u 84. minutu. Vodeći gol za Redse Jirgena Klopa dao je Džejms Milner u 27. minutu, sa bele tačke, s tim da je pogotku prethodio neshvatljiv potez Pola Pogbe (više pročitajte OVDE) koji je, ispostavilo se poklonio pobedu Liverpulu.

Sada, posle 21 utakmice, Liverpul je na trećem mestu sa 45 bodova, dok prvoplasirani Čelsi ima 52. Junajted je na šestom mestu, sa 40 poena, tako da je ovaj ishod najviše išao u korist Plavaca Antonija Kontea koji su u velikoj meri uvećali šanse da osvoje titulu.

Kao što je rečeno, Liverpul je vodio od 27. minuta, a u drugom poluvremenu, Žoze Murinjo je šansu dao Vejnu Runiju, Mati i Maruanu Felainiju. Kada se činilo da će Liverpul uspeti da sačuva "rani kapital", posle duže akcije u kojoj je učestvovao i Felaini (pogodio stativu) Ibrahimović se snašao i savladao Simona Minjolea koji je u nekoliko navrata spasio svoj tim. Ipak, treba da se kaže da je akcija iz 84. minuta započeta ofsajdom Valensije.

I posle izjednačenja, Junajted je pokušao da dođe do potpunog preokreta, ali je na kraju ostalo 1:1.

Nešto ranije, Everton je deklasirao Mančester siti, a o tome više pročitajte OVDE