PREMIJER LIGA: Preokret Liverpula, UPORNI Ziješ obradovao Plavce

19.02.2022. 18:10
Hakim Ziješ
Hakim Ziješ / Izvor: Reuters
Pobede Arsenala, Barnlija, Sautemptona i Votforda.

Fudbaleri Liverpula savladali su Norič (3:1) na svom terenu, dok je Čelsi bio bolji od Kristal Palasa minimalnim rezultatom (0:1) u utakmicama 26. kola Premijer lige.

Dužnik plaća s kamatom za najveću kvotu na svetu

NOVINAR NIJE ZNAO ŠTA GA JE SNAŠLO! Klop udario na njega iz sve snage: "Zarađuješ pričajući o fudbalu, a ne razumeš..." (VIDEO)

UEFA NEMA MILOSTI: Odbijena žalba Mančester sitija

Izabranici Jirgena Klopa ostvarili su 17. pobedu u šampionatu i izvršili dodatni pritisak na, lidera na tabeli, Mančester siti, koji je sada na šest bodova iznad Redsa.

Do novog trijumfa Crveni su stigli posle preokreta, prednost Kanarincima na Enfildu je doneo Rašica u 48. minutu.

Ipak da do iznenađenja ne dođe pobrinuli su se Mane i Salah. Prvo je u 64. seneglaski reprezentativac bio strelac, da bi tri minuta kasnije i Egipćanin posle asistencije golmana Alisona.

Trijumf je zapečatio novajlija Luis Dijaz.

Novopečeni šampioni sveta ostvarili su izuzetno značajnu pobedu na gostovanju Kristal Palasu. Trenutak odluke se dogodio u 89. minutu. Alonso je izvrsno centrirao, loptu je na drugoj stativi dočekao Ziješ i unutrašnjim delom stopala prevario rezervnog golmana Orlova, Batlanda.

Marokancu je u 75. minutu poništen još jedan gol zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao Lukaku.

Od ostalih mečeva Arsenal je bio bolji od Brentforda 2:1, dok je Sautempton nastavio odličnu formu, pobedom nad Evertonom 2:0.