19°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

PREMIJER LIGA: Siti ne da titulu, kakvo poluvreme na Old Trafordu, a Arsenal... (FOTO)

28.04.2019. 19:46
Serhio Aguero
Serhio Aguero / Izvor: Reuters

36. kolo na Ostrvu.

Danas su na programu bili mečevi 36. kola Premijer lige u kojima su viđene pobede Lestera i Mančester Sitija, uz remi u derbiju kola između Mančester Junajteda i Čelsija na "Teatru snova". Građani su došli do veoma važne, minimalne pobede na gostovanju Barnliju, dok je Arsenal deklasiran od Lestera (3:0). Junajted i Čelsi su igrali sjajno prvo poluvreme u kome su oba tima postigla po gol, dok je u drugom delu viđena opreznija igra i sporiji ritam.

POSLE ŠOKA U FINALU KUPA: Parižani pakuju OTKAZ Tuhelu, nećete verovati koga dovode na klupu (FOTO)

SEČA FAVORITA U ŠPANIJI: Dmitrovićeva RAMPA Valensiji, Maksimovićev Hetafe to ipak nije uspeo da iskoristi (VIDEO)

LALATOVIĆ NEMA DILEMU: Harizmatični trener OTKRIO u kom klubu bi nastavio karijeru! (FOTO)

U prvom susretu dana Arsenal je doživeo novi gostujući poraz, ovoga puta u Lesteru. Prvo poluvreme je obeležio crveni karton beka "Tobdžija" Najlsa koji je u 36. minutu zaradio drugu javnu opomenu, što je u mnogome otežalo posao četi Unaja Emerija u nastavku. Lester je iskoristio prednost igrača više i golovima Tilemansa u 59. i Vardija u 86. i 90+5. minutu došao do ubedljive pobede.

Mančester Siti je nekako pregrmeo gostovanje Barnliju, a pobedu Građanima doneo je Serhio Aguero u 62. minutu. Ovim trijumfom Siti je zadržao prvo mesto na tabeli sa 92 boda, jednim više od Liverpula koji je juče deklasirao Hadersfild (5:0).

ŠTA ĆE GROBARI REĆI NA OVO? Na pragu je još jedan ODLAZAK iz Humske, ali... (FOTO)

MILIJAŠ OTVORIO DUŠU: Evo kako je DOŽIVEO transparent Delija upućen Saši Iliću

IVANOVIĆ GA JE ZAPAMTIO: Konačno je neko ujeo i Luisa Suareza (FOTO)

Derbi kola odigran je u Mančesteru, gde su na "Old Trafordu" Junajted i Čelsi podelili bodove u veoma bitnoj utakmici u borbi za plasman u Ligu šampiona. Uzbuđenja su viđena u prvom delu meča. Mata je doveo domaće u vođstvo, posle 11 minuta igre, a "Plavci" su izjednačili pogotkom Španca Markusa Alonsa, nakon novog kiksa Davida De Hee, dva minuta pre odlaska na odmor. Do kraja je viđena izjednačena borba, Čelsi je imao više prilika i udaraca ka golu, ali je plen podeljen, po meri Arsenala, koji je takođe u trci za četvrto mesto.

Kakvo je stanje na tabeli Premijeršipa, posle 36 odigranih kola, možete pogledati u prilogu.

Pogledajte kako izgleda slovačka teniserka, Dominika Cibulkova.