PREMIJER LIGA: Siti pobedio posle dva poraza, Haland pogodio posle mesec dana

21.10.2023. 18:33
Erling Haland
Erling Haland / Izvor: Profimedia

Norvežanin prekinuo post.

Fudbaleri Mančester sitija vratili su se na pobedničku stazu u Premijer ligi. Posle poraza od Arsenala i Vulverhemptona, ekipa Pepa Gvardiole savladala je u devetom kolu Brajton na svom terenu sa 2:1.

Siti je do vođstva došao u Alavareza u sedmom minutu. Prednost Građana duplirao je Erling Haland u 19. minutu. Norvežanin je tako prekinuo post u Premijer ligi- koji traje mesec dana

Brajton je u 72. mihutu uspeo da smanj preko Ansua Fatija i time učine meč dramatičnijim. Međutim, gosti do kraja utakmice nisu imali snage da dođu bar do boda.

Njukasl je usšao u formu i još jednom bio veoma ubedljiv. Na Sent Džejms Parku izabranici menadžera Edija Haua pobedili su Kristal Palas sa 4:0 (3:0).

Veliki deo posla "Svrake" su obavile u prvih 45 minuta kada su mrežu gostiju iz Londona zatresli Džejkob Marfi u četvrtom, Entoni Gordon u 44. i Šn Longstaf u drugom minutu nadoknade prvog dela. Kalum Vilson je u 66. postigao četvrti gol i tako zaokružio sjajnu igru ekipe sa severa Engleske.

Notingem Forest je od gotovog napravio veresiju. Šumari su golovima Krisa Vuda imali vođstvo od 2:0, ali je Luton u sudiskoj nadohnadi došao do izjednačenja i vrednog boda.