PRVI PORAZ: Partizan izgubio minimalcem od Bašakšehira

29.01.2022. 16:50
Rikardo Gomeš
Rikardo Gomeš / Izvor: Foto: FK Partizan/Miroslav Todorović
Brine povreda Danila Pantića.

Fudbaleri Partizana poraženi su u drugom kontrolnom meču u Beleku pošto je Bašakšehir ostvario minimalnu pobedu 1:0 (1:0). Crno-beli imali su par prilika da dođu do izjednačenja, ali je sve ostalo u senci povrede Danila Pantića koji nije mogao da nastavi meč. Narednu utakmicu u Beleku Partizan igra 2. februara protiv Dinama iz Moskve.

VAŽNO! Ovog vikenda Mozzart DUPLIRA BODOVE na GLADIJATORU

GLAVOBOLJA ZA STANOJEVIĆA: Povredio se! Morao je da NAPUSTI meč sa Turcima

TSC AKTIVIRAO BOMBU: U Bačku Topolu stiže NAJBOLJI strelac šampionata Severne Makedonije

Utakmica nije dobro počela za Partizan pošto se već u 6. minutu povredio Danilo Pantić i morao je da napusti igru zbog problema sa kolenom. Sve d o20. minut nije bilo opasnosti kada su na obe strane dobro reagovali posle udaraca iz daljine, da bi šest minuta kasnije Natho imao dobru priliku iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla pored stative. Činilo se da će to biti i najveće uzbuđenje u prvom poluvremenu, ali je Bašakšehir poveo u 44. minutu preko Epureanua koji je iskoristio veliku grešku odbrane Partizana i turski tim je sa prednošću otišao na veliki odmor.

U nastavku je Bašakšehir prvi zapretio preko Lime koji je dobro izveo slobodan udarac, ali je Stevanović dobro intervenisao. Veliku priliku za izjednačenje je imao Partizan u 59. minutu kada je Rikardinjo odlično prošao, poslao povratni pas ka Joviću, ali je pred praznim golom dobro reagovao defanzivac turskog tima i izbacio loptu u korner. Ponovo je Partizan pretio u 65. minutu posle dobrog šuta Holendera, ali je Babačan odbranio da bi Marković ispratio akciju do kraja, ali je šutirao u spoljni deo mreže. Holnder je uspeo da zatrese mrežu u 83. minutu, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije. Dva minuta kasnije imao je Bašakšehir da duplira vođstvo kada je Čiček izašao sam pred golmana, ali je Stevanović uspeo da mu skrati ugao i odbrani njegov udarac. Bilo je to i poslednja šansa na meču, a crno-beli su doživeli prvi poraz na pripremama.