16°C
13.06.2024.
117.0672
109.0011

BILO JE MINUS 19, A PALO JE SEDAM GOLOVA: Na današnji dan je odigran PRVI VEČITI derbi

05.01.2023. 15:52
Večiti derbi
Večiti derbi / Izvor: Srbija Danas

Davne 1947.

Pre 76 godina, odnosno 5. Januara 1947. godine, odigran je prvi večiti derbi između Crvene zvezde i Partizana. Mnogi ovu utakmicu pamte po tome što se igrala u izuzetno teškim vremenskim uslovima – po snegu na minus19 stepeni, ali to nije sprečilo Zvezdu da upiše pobedu rezultatom 4:3 i tako započne pozitivan skor protiv večitog rivala koji traje i dan danas.

GIGANT GLATKO ODBIJEN NA MARAKANI: Grčki velikan poslao MILIONSKU PONUDU Crvenoj zvezdi!!

KONTAKT JE USPOSTAVLJEN: Partizan želi bivšeg reprezentativca

ZVEZDA SPREMILA MILIONE: Na meti bivši NAPADAČ Borusije za kojeg je traženo 17.000.000!

Derbiju je prisustvovalo nekoliko hiljada ljubitelja fudbala, koji su zaista imali priliku da uživaju u bravurama crveno-belih fudbalera, koji su svojom požrtvovanošću i borbom potpuno zasluženo slavili na teškom gostovanju.

Susret je obeležio Jovan Jezerkić koji je tresao mrežu protivnika u 12, 25. i 54. minutu, a pogodio je i Predrag Đajić u 77. minutu i tako postavio konačan rezultat meča. Upravo ova utakmica je započela sada već 76 godina dugu tradiciju večitih derbija, koji i dan danas traje.

Crvena zvezda je nastupila u sastavu: Lovrić, Stanković, Petrović, Đajić, Spajić, Kašanin, Tomašević, Mitić, Jezerkić, Aranđelović, Šećerov. Šef stručnog štaba bio je Svetislav Glišović.

Te sezone je Partizan osvojio titulu, uz samo jedan pretrpljeni poraz i to baš na ovom meču, a Crvena zvezda je prvenstvo završila kao trećeplasirana.

Najnovije vesti o FK Partizan možete naći OVDE.

Najnovije vesti o FK Crvena zvezda možete naći OVDE.