PRVO PA MUŠKO: Grujićev PRVENAC ostavio Porto u trci za titulu (VIDEO)

01.05.2021. 08:39
Marko Grujić
Marko Grujić / Izvor: Profimedia

Svaka čast!

Srpski fudbaler Marko Grujić postigao je ključan gol u pobedi Porta, koji je ovaj klub održao u igri za titulu prvaka Portugala. Porto je savladao Famalikao 3:2 i meču 30. kola portugalske Primeire, a nekadašnji fudbaler Crvene zvezde upisao se u listu strelaca.

NE POKUŠAVAJTE OVO KOD KUĆE: Ovako je tim iz Firence opisao MAJSTORIJU Dušana Vlahovića (VIDEO)

MURINJO NAŠAO NOVI POSAO: Ostaje da radi u Londonu

NAVIJAČI ZVEZDE U TRANSU: Matićeva poruka iz Engleske baš odjekuje

Najpre je u osmom minutu Toni Martinez doneo Portu vođstvo, da bi ga Mehdi Taremi iz penala povratio posle sat vremena igre, nakon izjednačenja gostiju u finišu prvog poluvremnea.

Grujić je potom u 75. minutu udarcem glavom stigao do prvenca u dresu Porta za vođstvo 3:1, što se na kraju ispostavilo ključnim pogotkom, jer je Famalikao u nadoknadi vremena samo ublažio poraz.

Fudbaler Liverpula na pozajmici u Portu ove sezone igra u odličnoj formi i pominje se da su "redsi" napokon spremni da ga prodaju.

Porto nakon ove pobede ima tri boda manje uz utakmicu više od lidera Sportinga. Njihove šanse za titulu su male, ali uz pomoć Srbina i dalje ne odustaju.