18°C
15.05.2024.
117.1216
108.2155

RADNIČKI NE UME DA SAČUVA VOĐSTVO: Nišlije tri puta vodile pa ispale od Gzire na penale

28.07.2022. 22:25
FK Radnički Niš
FK Radnički Niš / Izvor: MN Press

Maltežani ostvarili najveći uspeh u klupskoj istoriji.

Fudbaleri niško Radničkog eliminisani su već u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferecnija pošto su u  Nišu poraženi od malteške Gzire posle penala sa 3:1 pošto je posle 120 minuta igre bilo 3:3 (2:2, 1:1). Pre sedam dana je prvi meč na Malti završen remijem 2:2, a ovo je najveći uspeh Gzire u klupskoj istoriji koja će u trećem kolu igrati protiv austrijskog Volfsbergera.

LIGA KONFERENCIJA: Čukarički ponovo demonstrirao silu i prošao dalje, naredni rival obećava spektakl

SVE MIRIŠE NA BRATSTVO: Predstavljen Saša Zdjelar u CSKA, ovo će se dugo pamtiti (VIDEO)

UEFA SPROVODI ISTRAGU: Fenerbahče na tapetu zbog skandiranja Putinu

Tri puta je Radnički imao vođstvo na utakmici, ali nije uspeovao da ga sačuva protiv upornih gostiju. Radnički je posle propuštenih prilika Arsića i Petrova poveo u 14. minutu kada je pogodio Gruzijac Tolordava. Međutim, kratko je trajala radost domaćina, pošto je Gzira stigla do izjednačenja samo što je krenula sa centra. Džeferson je dobio dugu loptu, pobegao svojim čuvarima i savladao Dujmovića. Dugo se čekalo na novo uzbuđenje u prvom poluvremenu kada je u 43. minutu Pejović šutirao tik preko prečke, pa se na poluvreme otišlo nerešenim rezultatom. Nišlijama je trebalo vremena da dođu do prilika u nastavku, a prvu je propustio Jovanović u 75. minutu, da bi dva minuta kasnije Petrov savladao golmana gostiju. U 78. minutu usledio je prekid od skoro 10 minuta zbog nestanka električne energije i upravo je taj produžetak bio koban za Radnički. U poslednjim sekundama sudijske nadoknade Džeferson je kao i u prvom poluvremenu pobegao čuvaru i uspeo da postigne gol vredan produžetaka.

I u produžecima je Radnički mogao da završi posao. Nišlije su propustile priliku ubrzo po početku prvog produžetka, ali su uspele da dođu do novog vođstva u njegovoj završnici pošto je oboren Ajdar u šesnaestercu Gzire, a Pejović precizno izveo penal. Međutim, ni to nije bilo dovoljno Radničkom. Samuraj je prvo pogodio prečku, da bi u 117. minutu bio precizniji i doneo Gziri šansu za penala koju su gosti iskoristili pošto su Pejović i Mićibući pogodili prećku, dok je Petrovu odbranio golman Gzire. Na drugoj stran isu gosti iskoristili sve penale i zasluženo prošli dalje.

RADNIČKI NIŠ - GZIRA 3:3 (1:1), prvi meč 2:2