RAPSODIJA U BELEKU: Zvezda DERE Slovake na GENERALCI! (POLUVREME)

05.02.2020. 16:16
Crvena zvezda - Dunajska Streda
Crvena zvezda - Dunajska Streda / Izvor: Srbija Danas

Fenomenalna igra lidera Superlige.

Fudbaleri Crvene zvezde imaju rutinsku prednost od 3:0 protiv Dunajske Strede u Beleku, na generalnoj probi pred nastavak šampionata. Prvo poluvreme je obeležila apsolutna dominacija lidera srpske Superlige, a posebno je atraktivan bio treći pogodak koji je postigao Njegoš Petrović u 29. minutu.

Prethodno su strelci bili Ben i Jovančić, a crveno-beli su propustili još nekoliko sjajnih prilika da steknu i ubedljivije vođstvo.

FUDBALERI ZVEZDE ODRADILI TRENING PRED GENERALKU: Dva igrača definitivno OTPALA (VIDEO)

VELIKO SRCE MARKA GOBELJIĆA: Konstantno se čujem sa Slavickasom (VIDEO)

IZBOR JE PAO NA NJEGA: Premijerligaš hoće bivšu Zvezdinu DESETKU!

Crvena zvezda je meč počela u sledećem sastavu: Borjan - Gobeljić, Degenek, Babić, Rodić - Ben, Petrović, Jovančić, Gavrić - Nikolić - Boaći.

Dunjaska Streda je startovala sa sledećih 11 fudbalera: Jedlička, Beskorovanji, Kružilak, Dejvis, Blekmen, Kalmar, Farbi, Bednar, Ramirez, Vida, Divković.

Zvezda je povela već u trećem minutu, pogotkom Bena koji je rutinski savladao glmana Jedličku, na asistenciju Ričmonda Boaćija. Veliku šansu da izjednače Slovaci su imali u 11. minutu, posle greške Srđana Babića, ali je Borjan izbacio loptu u korner.

Crveno-beli su materijalizovali terensku inicijativu u 16. minutu kada je Dušan Jovančić duplirao prednost pogotkom glavom posle kornera koji je izveo krilni napadač sa Komora.

Odlična akcija srpskog prvaka viđena je sredinom prvog poluvremena. Veljko Nikolić je razmenio dupli pas sa Boaćijem, lopta je stigla do Gobeljića na desni bok koji je šutirao vrhom kopačke, ali je golman Slovaka još jednom intrvenisao. Zatim je i dva vezana pokušaja imao Gavrić, pa je pravo čudo kako je u tom momentu ostalo samo 2:0.

Fantastičnim golom u 29. minutu Petrović je konačno povisio na 3:0 razornim udarcem sa distance pod prečku gola koji čuva Jedlička.

Veliku priliku za četvrti gol imao je Gavrić čiji je topovski udarac golman slovačkog tima skrenuo preko prečke u novi korner na osam minuta pre odlaska na odmor.

Do kraja prvog dela četa Dejana Stankovića je umirila ritam i lagano privela kraju najbolje poluvreme od početka zimskih priprema.

Dunajska Streda je trenutno treća u prvenstvu Slovačke sa deset bodova manje od lidera Slovana iz Bratislave.

Podsetimo, crveno-beli su na četiri odigrana kontrolna susreta dva puta pobedili, uz dva remija. Savladani su Arka sa 3:2 i Ludogorec sa 3:1, dok je protiv Vardara bilo 0:0, a sa slovenačkim Celjem 1:1.

Pogledajte kako izgleda Karolin Dijaz, devojka Brazilca Kake

ZBOG SUKOBA SA SUDIJOM U FINALU: Doneta ODLUKA o Noletovoj kazni, na tapetu i Federer!

POTRESNO: Objavljen poslednji Kobijev snimak, svuda oko njega su bila deca! (VIDEO)

NI REČ O SRBIJI: Nadolazećoj mladoj fudbalskoj zvezdi prst na usta, Savez mu smanjuje pritisak!