SERIJA A: Slobodnjak i Kolarov - DOBITNA kombinacija u derbiju Rima, SMS-u pokvaren jubilej (VIDEO+FOTO)

29.09.2018. 16:37
Aleksandar Kolarov
Aleksandar Kolarov / Izvor: Reuters

Igra se meč 7. kola Serije A.

Odigran je još jedan rimski derbi. U utakmici 7. kola Serije A, Roma je pobedila Lacio sa 3:1, a jedan od strelaca bio je Aleksandar Kolarov. Kapiten Srbije i fudbaler Rome odlično je izveo slobodan udarac u 71. minutu i doveo Vučicu u vođstvo od 2:1 protiv Lacija, za koji je igrao svojevremeno.

ĆAO MURINJO: Čekićari RAZBILI Mančester i POTPISALI Specijalnom OTKAZ! (VIDEO)

POSLE DEBAKLA OD ČEKIĆARA: Murinjo pronašao STAROG dobrog krivca (FOTO)

Povela je Roma u poslednjem minutu prvog poluvremena kada je Lorenco Pelegrini petom ubacio loptu u mrežu. Do izjednačenja je došlo u 67. minutu, kada je Ćiro Imobile sa desetak metara iskosa snažno šutirao i pogodio suprotan ugao golmana Vučice Robina Olsena. A onda je na "scenu stupio" Kolarov. Kapiten Srbije odlično je izveo slobodan udarac. Igrao se 71. minut.

Pokušao je Kolarov, ponovo iz slobodnog udarca u 84. minutu, ali je tada intervenisao golman Lacija Tomas Strakoša. Samo dva minuta kasnije, Federiko Facio je iskoristio centaršut sa desne strane i glavom sa nekoliko metara loptu ubacio u mrežu. Za 3:1 za Romu, ujedno i konačan rezultat.

Lacio sada ima 12 bodova iz sedam mečeva, a Roma 11, takođe iz sedam duela.

Inače, ovaj duel bio je 100. za Milinković-Savića u dresu Lacija.

U nastavku dana igraće i Juventus i Napoli (18.00), kao i Inter i Kaljari (20.30).