KO ZNA ZNA: Murinjove zlatne izmene slomile upornu Veronu (VIDEO)

31.10.2022. 20:40
Žoze Murinjo
Žoze Murinjo / Izvor: Profimedia
Važan trijumf Vučice.

Fudbaleri Rome slavili su u Veroni (3:1) posle preokreta u pretposlednjem meču 12. kola Serije A.

DON KARLO NA UDARU: Anćelotiju preti suspenzija od četiri utakmice?

UEFA RIGOROZNA: Makedonci kažnjeni zbog zviždanja bugarskoj himni

ŠTA ĆE VAM MESI, MBAPE I NEJMAR KADA NEMATE BOGA? Ibra ponovo briljira (VIDEO)

Ponovo je Žoze Murinjo dokazao zašto je jedan od najboljih menadžera u istoriji ovog sporta, povukao je Portugalac prave poteze i upravo zahvaljujući izmenama uspeo da slavi na teškom gostovanju.

Nije dobro krenulo po Vučicu pošto je Davidovič u 27. minutu doveo domaće u prednost, odlično se snašao posle šuta Faraonija i prevario Ruija Patrisija. Ovo je bila i svojevrsna kazna za neverovatan promašaj Temija Abrahama, Englez je uspeo da ne pogodi praznu mrežu.

Što je dobro Davidovič uradio prilikom postizanja gola, upropastio je posle svega devet minuta. Pogibeljni i malo je reći nesmotreni start otvorenim stopalom na Zaniola zaradio mu je direktan crveni karton i gosti su stekli igrača više.

Tu prednost materijalizovali su već do kraja prvog dela i to u nadoknadi vremena. Nesrećni Abraham je ponovo promašio zicer, ovoga puta je pogodio stativu, ali na njegovu sreću na odbijenu loptu je naleteo Zaniolo i poravnao rezultat.

U nastavku se Roma dugo mučila, ali su pomenuti rezervisti rešili meč. Prvo je Volkato u 88. minutu pogodio na asistenciju Matića, takođe rezerviste, da bi u nadoknadi vremena i El Šaravi bio strelac i tako postavio konačan rezultat.

Roma je ovim trijumfom prišla na svega bod o aktuelnog šampiona Milana i sada su na poziciji broj četiri.