POKER ’VUČICE”: Pala i Monca za nastavak niza!

02.03.2024. 20:33
FK Roma
FK Roma / Izvor: Profimedia

Nastavlja se Serija A.

Fudbaleri Rome savladali su na "Brianteu" ekipu Monce sa vrlo ubedljivih 4:1 (3:0) u utakmici 27. kola Serije A, koju su u potpunosti obeležili Romelu Lukaku i Paolo Dibala.

TOTALNA LUDNICA U HUMSKOJ: Ledej u transu, Panter van sebe - Pogledajte radost košarkaša posle gola Partizana (VIDEO)KK Partizan

ODGOVORIO NA LAZETIĆEVE PROZIVKE: Milojević govorio o afričkom fudbalu Vladan Milojević

ODGOVORIO NA LAZETIĆEVE PROZIVKE: Milojević govorio o afričkom fudbalu

PREMIJER LIGA: Liverpul slavi Nunjesa, Čelsi jedva do boda protiv Brentforda FK Liverpul

PREMIJER LIGA: Liverpul slavi Nunjesa, Čelsi jedva do boda protiv Brentforda

Ekipa Rome je do prvog gola na gostovanju stigla u 18. minutu, kada je pogodio Brajan Kristante, ali je slavlje Rimljana prekinuto zbog asistencije VAR-a, koji je pogodak poništio zbog ofsajda. Ipak, u finišu prvog dela blickrig gostiju.

Lorenco Pelegrini je u 38. doneo vođstvo igračima Danijelea de Rosija, posle asistencije Romela Lukakua, da bi svega četiri minuta kasnije Vučica duplirala prednost. Strelac je bio Lukaku, posle asistencije Paola Dibale.

Argentinac se u strelce upisao u 63, a tada je postalo jasno da će gosti odneti sva tri boda iz Monce. On je sjajno izveo slobodan udarac, Mikele di Gregorio nije imao ni šansu da zaustavi pokušaj Dibale, koji je došao do 12. gola u sezoni.

Na 4:0 je u 82. povisio Leandro Paredes, da bi konačan rezultat meča u finišu postavio Andrea Karboni, koji je strelac utešnog gola za domaću ekipu.

Roma se ovom pobedom popela na peto mesto na tabeli Serije A sa 47 osvojenih bodova, dok je Monca u sigurnoj zoni. Igrači Rafaela Paladina su na 11. poziciji sa 36 sakupljenih bodova.

Subotnji program će na "čizmi" zaključiti Torino i Fiorentina, koji će na teren u 20.45.