SAKA ODVEO ARSENAL U FINALE LIGE ŠAMPIONA: Tobdžije prvi put od 2006. blizu trofeja koji im nedostaje
Fudbaleri Arsenala plasirali su se u finale Lige šampiona nakon pobede nad madridskim Atletikom.
Posle remija u prvom meču, Tobdžije su na Emirejtsu slavile minimalnim rezultatom i tako obezbedile prvo finale Lige šampiona još od 2006. godine.
U prvom delu igre je Atletiko u svom stilu prepustio domaćoj ekipi posed, ali je španska ekipa bila nešto konkretnija sve do 44. minuta.
Vilijam Saliba je lepo iz dubine uposlio Viktora Đekereša, koji je prošao Jana Oblaka, centrirao, a lopta se od Davida Hančka odbila Leandru Trosaru.
Izgledalo je da Belgijancu treba mnogo vremena da se namesti, ali je Trosar uputio udarac, koji je Oblak odbio do Bukaja Sake.
Nije bilo teško momku koji je prve fudbalske korake načinio u školi Arsenala da postigne pogodak, koji je gostima značio da će u nastavku morati u ofanzivu.
Tako je i bilo, pa su Jorgandžije već u 51. minutu ozbiljno zapretile.
Veliku grešku napravio je Saliba i omogućio Đulijanu Simeoneu da dođe u jedan na jedan situaciju sa Davidom Rajom.
Obišao je mlađi Simeone Španca, imao prazan gol pred sobom, ali je isuviše oklevao, te je Gabrijel reagovao i otklonio opasnost u poslednjem momentu.
Tražili su gosti penal, međutim čini se da su fudbaleri Atletika nekoliko minuta kasnije zapravo oštećeni.
Antoan Grizman je pripretio, Raja je odbranio, ali je francuski napadač došao do odbitka.
Očigledno je Rikardo Kalafiori nagazio Grizmana, ali je sudija Zibert dosudio faul nad Gabrijelom, koji je prethodio.
Usporeni snimak je pokazao da prekršaja nije bilo, međutim VAR soba se nije oglasila i utisak je da Atletiko ima za čim da žali.
Najveću priliku do kraja susreta imao je Aleksander Sorlot, ali je očajno šutirao iz izgledne pozicije.
Arsenal će se u finalu 30. maja u Budimpešti sastati sa boljim iz susreta Bajern - PSŽ.