107.8514

PARTIZAN NIJE LIČIO NA SEBE: Santa Klara obezbedila prednost pred revanš u Beogradu

19.08.2021. 21:58 00:32

Crno-beli će pred Grobarima juriti plasman u grupnu fazu.

Portugalska Santa Klara savladala je Partizan u prvom meču plej-ofa za Ligu konferencije rezultatom 2:1 (1:0).

BRAVO SRBIJO: Boško ide na lečenje, Meridian kupio zastavu sa potpisima olimpijaca!

VEČITI, PA SVI OSTALI: FSS raspodelio novac od TV prava

PARTIZAN BEZ NAVIJAČA: Crno-beli kažnjeni zbog incidenta u Novom Pazaru

Nije dobro počelo po crno-bele, već u 4. minutu odbrana srpskog kluba je kapitulirala. Stelac za domaće bio je Karlos Žunior posle dodavanja Patrika. Parni valjak nije ličio na sebe u prvom delu susreta, Santa Klara je diktirala tempo, a do novog gola su mogli da stignu u 25. minutu kada je Boateng glavom pogodio prečku.

Kao i u prvom poluvremenu i u drugom je klub sa Azorskih ostva praktično prvi ozbiljan napad pretvorio u gol. Čak je bio i isti minut - četvrti. Strelac je bio Morita za velikih 2:0.

Srećom, puleni Aleksandra Stanojevića nisu klonuli duhom. Iz prvog sledećeg ozbiljnog napada došli su do gola. Natho je u 54. minutu izveo slobodan udarac, lopta je došla do Šćekić koji glavom prebacuje na drugu stativu gde mrežu pogađa Vujačić. Do kraja susreta crno-beli su imali nekoliko dobrih šansi, pre svih Suma i Marković, međutim rezultat je ostao 2:1.

Revanš susret na programu je narednog četvrtka na stadionu u Humskoj. Partizan će uz pomoć Grobara tražiti pobedu i plasman u grupnu fazu Lige konferencija.

KRAJ UTAKMICE!
Santa Klara - Partizan 2:1.
92. minut
Urošević dobija žuti karton zbog kojeg neće moći da nastupi u revanšu.

90. minut
Igraće se još 4 minuta.

86. minut
Lutovac je zaradio javnu opomenu.

83. minut
Linkoln je zapretio sa distance - prilično neprecizan udarac Brazilca.

77. minut
Smiljanić je zamenio Šćekića.

69. minut
Kakva prilika za Partizan! Suma je šutirao sa 10-tak metara, golman Rikardo odbija do Markovića koji puca iz voleja, ali njegov udarac je zaustavljen na gol liniji.

66. minut
Rikardinjo je zamenio Koštu.
60. minut
Sjajna intervencija Popovića posle slobodnog udarca Linkolna.

57. minut
Žuti karton za Sumu. Agresivno je Sejduba startovao nad Karvaljom.

54. minut
Suma menja Natha, a Lutovac Holendera.

54. minut
GOOOOOL! Vujačić pogađa posle asistencije Šćekića. Partizan se vraća u igru.
49. minut
GOOOOOOL! Santa Klara duplira prednost preko Morite. Japanac je iskoristio smušenu reakciju odbrane crno-belih za 2:0.
POČELO JE DRUGO POLUVREME!
45. minut
Kraj prvog poluvremena! Santa Klara - Partizan 1:0.
38. minut
Saničanin hvata volej sa 10-tak metara - veoma neprecizno od strane reprezentativca Bosne i Hercegovine.

34. minut
Linkoln je centrirao, ali Popović je bio skoncentiras i rutinski hvata loptu.

25. minut
Boateng je pogodio prečku posle odlično izvedenog auta. Umalo da domaći dupliraju svoju prednost.

18. minut
Velika greška Popovića! Prilikom ispucavanja pogodio je Žuniora u glavu, lopta se odbila u gol aut. Ponovo sreća na strani srpskog tima.

15. minut
Domaćin ima totalno kontrolu nad mečom. Partizan nikako da zaigra u svom stilu.

6. minut
Jojić je iz slobodnog udarca pogodio živi zid.

5. minut
Žuti karton za Boatenga zbog starta nad Rikardom. Biće ovo odlična prilika za Parni valjak. Faul je napravljen na 18 metara od gola.

4. minut
GOOOOOL! Naivno je kapitulirala odbrana Partizana. Karlos Žunior je pogodio nakon asistencije Patrika - 1:0.

2. minut
Prva opasnost po Popovića. Košta je opalio iz voleja sa 20-tak metara, na sreću crno-belih bio je prilično neprecizan.

UTAKMICA JE POČELA!

Crno-beli su favoriti na "papiru", ali puleni Danijela Ramosa svoju šansu vide u domaćem terenu. Adut Santa Klare biće eventualni umor fudbalera kluba iz Humske koji su do Azorskih ostrva morali da prevale put od skoro 4.000 kilometara.