Zvezda protutnjala i kroz Litvaniju, Ben, Radonjić i mirna mreža raduju Milojevića (VIDEO)

01.08.2018. 18:05
Nemanja Radonjić
Nemanja Radonjić / Izvor: MN Press

Crveno-beli rutinski odradili posao.

Crvena zvezda se plasirala u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona još jednim trijumfom nad Suduvom. Posle 3:0 u Beogradu, crveno-beli su savladali prvaka Litvanije i u gostima rezultatom 2:0 (2:0).

NEKI NOVI VETROVI: Partizan i Zvezda NAPRAVILI DIL pred put u Litvaniju (FOTO)

Lacio doveo dva pojačanja i doneo iznenađujuću odluku o Sergeju

Crveno-beli su rešili pitanje plasmana u narednu rundu već u osmom minutu, pošto je Ben preciznim udarcem srušio sve nade navijača Suduve u čudo. Gosti su duplirali vođstvo posle sjajne akcije Nenada Krstičića i lukave realizacije Nemanje Radonjića pola sata kasnije.

Crvena zvezda ni u četvrtoj evropskoj utakmici ovog leta nije primila gol, a kada se tome dodaju i dva duela u Suerligi Srbije, dolazimo do brojke od 540 minuta bez primljenog gola prvaka Srbije u novoj sezoni.

Rival crveno-belih u trećem krugu kvalifikacija biće slovački Spartak iz Trnave koji je eliminisao poljsku Legiju (2:0, 0:1). Prvi meč je na programu sedmog avgusta (utorak) u Beogradu, a revanš se igra sedam dana kasnije u Slovačkoj.

Suduva – Crvena zvezda 0:2 (0:2)

Stadion: ARVI arena

Gledalaca: 5.000.

Strelci: Ben u osmom, Radonjić u 38. minutu.

Sudija: Tijago Martins (Portugalija)

SUDUVA:Kardum – Švrljuga, Leimonas, Jankauskas, Živanović (od 68. Gajdučik), Slavickas – Finkler, Matulevičijus (od 77. Asevedo) Verbickas – Vezevičijus (od 60. Kasparavičijus), Sisilija.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Stojković, Savić, Degenek, Rodić (od 66. Gobeljić) – Jovičić – Srnić (od 76. Ebisilio), Krstičić, Ben, Radonjić – Milić (od 60. Stojiljković).

75. minut - Priliku je dobio i Lorenco Ebisilio. Van igre je Slavoljub Srnić.

66. minut - Druga izmena u Zvezdi, Marko Gobeljić menja Milana Rodića.

60. minut - Nemanja Milić je ustupio mesto na terenu Nikoli Stojiljkoviću.

55. minut - Bez uzbuđenja, crvneo-beli rutinski odrađuju posao.

Počelo je drugo poluvreme

38. minut - Radonjić, 0:2! Krstičić je sjajno izbacio Radonjića, a kada je krilni igrač Zvezde izašao pred golmana domaćina lukavo je poslao loptu u mrežu.

23. minut - Radonjić je upalio svoj motor, opalio u donji desni ugao, ali pored stative.

14. minut - Odlična intervencija Borjana posle šuta Sisilija sa prve stative.

11. minut - Pokušao je i Milić iz daljine, ali loš udarac pored gola.

8. minut - 0:1 Ben! Zvezdin ofanzivac je prihvatio loptu na 20-ak metara od gola, napravio par koraka i oštrim udarcem levom nogom poslao loptu u donji levi ugao gola Suduve. Crveno-beli su sada praktično rešili pitanje pobednika u dvomeču sa prvakom Litvanije.