SELEKTORE, VIDIŠ LI OVO: Joveljić novom MAJSTORIJOM zatresao mrežu (VIDEO)

14.08.2022. 09:09
Dejan Joveljić
Dejan Joveljić / Izvor: Profimedia
Srbin u top formi.

Ekipa Los Anđeles Galaksija je poprilično lako savladala Vankuver Vajtkapse sa 5:2. Ekipa iz Los Anđelesa je sve još rešila u prvih 45 minuta, kada je preko Čičarita, Grandsira i Vaskeza došla di prednosti od 4:1.

RONALDO NA UDARU NAVIJAČA: Portugalac odbio da se pozdravi sa trenerom (VIDEO)

SERIJA A JE PONOVO TU: Milan uzbudljivim mečom krenuo u odbranu titule

NIJE MU BIO DAN: Posle promašenog penala Mitrović ušao u KLINČ sa protivnicima, umalo izbila tuča (FOTO)

Srpski napadač Dejan Joveljić nije počeo meč, ali je ušao s klupe i oduševio, dok je na drugoj strani Ranko Veselinović odigrao svih 90 minuta.

Joveljić igra grandiozno u dresu Galaksija. Srpski fudbaler je ove sezone odigrao 21 utakmicu, od kojih je većina bila sa klupe i postigao je čak devet golova i podelio je tri asistencije.

Ove večeri protiv Vankuvera, srpskom fudbaleru je bilo potrebno samo 20 minuta da napravi novu bravuru.

Teško je mladom Joveljiću da se u prvoj postavi izbori za igru pored iskusnog Čičarita, ali iz utakmice u utakmicu ide ka tome.

Srbin je dobio priliku u 69. minutu da zameni iskusnog Meksikanca i odmah je počeo da pravi probleme odbrani Vankuvera, da bi se i to isplatilo u 89. minutu.

Na samom kraju meča, Joveljić je dobio loptu na levom boku, predriblao je čuvara i protrčao, da bi Alvarezu ostavio loptu "na tacni", kome nije bilo teško da je pošalje u nebranjenu mrežu i to je bio gol za konačnih - 5:2.

Jedno je sigurno, ukoliko Joveljić nastavi sa ovakvim igrama, selektor fudbalske reprezentacije Srbije, Dragan Stojković Piksi, bi ozbiljno mogao da razmisli da ga uvrsti na spisak putnika za Katar i predstojeće Svetsko prvenstvo.

BONUS VIDEO: Pogledajte umeće Dilete Leote sa loptom