SENZACIJA: Ovo se PSŽ-u nije desilo više od ŠEST godina! (VIDEO)

10.01.2019. 09:07
FK PSŽ
FK PSŽ / Izvor: MN Press

Veliko iznenađenje.

Fudbaleri Pari Sen Žermena poraženi su u četvrtfinalu francuskog Liga kupa od Gengama, poslednjeplasirane ekipe na tabeli prve lige Francuske, rezultatom 1:2. Sveci su Liga kup osvajali pet puta zaredom, a poslednji poraz u tom takmičenju su doživeli u novembru davne 2012. godine kada su ispali u istoj fazi kao i sada posle slabijeg izvođenja penala od Sent Etjena.

U SUSRET AO: Đoković Mareju prepustio SAMO dva gema (FOTO)

NBA: Dončić RAZBIO Srbina (VIDEO)

Glavnom favoritu za osvajanje trofeja je presudio Markus Tiram, sin legendarnog reprezentativca Francuske Lilijana, golom u 92. minutu. Parižanima nije pomoglo ni to što su od prvog minuta na terenu bili Kilijan Mbape, Nejmar, Anhel Di Maria, Tijago Silva i ostale zvezde, kao ni to što je utakmica igrana na "Parku prinčeva".

U prvom poluvremenu nije bilo golova, pa je Tomas Tuhel na početku drugog dela u igru ubacio i Edinsona Kavanija i Marka Veratija. Ipak, u 61. minutu je posle nesmotrenog starta Tomasa Menijea nad Blasom sudija Benoa Bastijen pokazao na belu tačku. Loptu je uzeo Tiram, ali je uputio neprecizan udarac van okvira gola.

MIRKOVIĆ POTVRDIO: Trojica klinaca idu na pripreme u Belek (FOTO)

Samo dva minuta kasnije Menije je uputio sjajan centaršut sa desne strane, a na pravom mestu se našao Nejmar koji je preciznim udarcemn glavom doveo Svece u vođstvo. Međutim, gosti se nisu predavali, pa je posle starta Bernjata nad Kokom Bastijen ponovo dosudio najstrožu kaznu u korist autsajdera u 80. minutu utakmice, a posle pomoći VAR tehnologije je i potvrdio svoju odluku. Ovog puta je odgovornost preuzeo Jeni Ngbakoto, koji je poslao loptu u jednu, a Areolu u drugu stranu.

Činilo se da će utakmica otići u produžetke, a onda je Tiram u 92. minutu ušao sa loptom u kazneni prostor Parižana gde ga je srušio Nemac Tilo Kerer i sudija Bastijen nije imao izbora nego da po treći put svira penal za goste. Tiram je sada verovao da će uspešno izvesti jedanaesterac i bio je u pravu. Iako je traljavo šutirao, a Areola je imao loptu na ruci, ona je ipak završila u mreži.

U polufinalu Liga kupa će osim Gengama igrati i Monako, Bordo i Strazbur.

Pogledajte kako izgleda američka atletičarka Kajla Simons.