SERIJA A: Milan nakon drame do jesenje titule, Miha požuteo u remiju Bolonje (VIDEO)

23.12.2020. 22:57
FK MIlan
FK MIlan / Izvor: Reuters

Neverovatna završnica duela na San Siru.

Fudbaleri Milana savladali su Lacio u derbiju 14. kola Serije A rezultatom 3:2 (2:1). Rosoneri, desektovani brojnim povredama, odlično su otvorili duel na San Siru, ali nebeskoplavi se nisu predavali i do poslednjeg minuta su u džepu imali bod vredan kao kuća.

Šta danas možeš da kupiš za 60 dinara?

INTER PREUZEO PRVO MESTO: Zvezdino dete zatreslo mrežu Handanovića, ali to nije bilo dovoljno (VIDEO)

SENZACIJA: Mandžukić se vraća u hrvatski fudbal, ali ne u Dinamo

Domaćima je bilo potrebno samo 10 minuta da stignu do vođstva. Ante Rebić se najbolje snašao nakon kornera Hakana Čalhanoglua i glavom savladao Pepea Rejnu.

Mreža iskusnog Španca ponovo se zatresla samo 7 minuta kasnije. Čalhanoglu je rutinski izveo jedanaesterac.

Uzbuđenjima u prvom delu utakmice nije bilo kraja. Lacio je već u 28. minutu smanjio prednost Milana. Penal Ćira Imobilea odbranio je Đanluiđi Donaruma, ali na loptu je naleteo Luis Alberto - na semaforu je pisalo 2:1.

Drugo poluvreme bilo je jednako interesantno kao i prvo, videli smo samo dva pogotka od kojih je drugi bio vredan jesenje titule.

Igrao se 59. minut kada je Lacio stigao do izjednačenja. Fenomenalan, lucidan, neočekivan pas odigrao je Sergej Milinković Savić, a Imobileu nije bilo teško da savlada Donarumu.

Nakon drugog gola gostiju Milan je krenuo na "sve ili ništa", ređale su se šanse i udarci ispred gola Rejne, ali mreža je mirovala sve do 92. minuta. Čalhanoglu je ponovo odlično izveo korner, a najbolji u skoku bio je Teo Ernandez, usledilo je veliko slavlje domaćih kojima su nova tri boda obezbedila jesenju titulu.

Rosoneri su nakon večerašnjeg meča ostali jedina neporažena ekipa u Seriji A i sa 33 boda, dva više od gradskog rivala Intera, suvereno se nalaze na prvom mestu. Lacio je ostao na 8. poziciji sa 21 bodom.

Od ostalih utakmica vredno je istaći i magičan bod koji je osvojila Bolonja. Puleni Siniše Mihajlovića su posle 23 minuta gubili sa 2:0 od Atalante, ali u drugom poluvremenu Tomijasu i Paz donose ekipi srpskog trenera zlata vredan bod. Duel na Renato Dalari ušao je u dramatičan finiš u kojem je Mihajlović dobio žuti karton zbog raspravljanja.