SERIJA A: Napoli je NEZAUSTAVLJ ozbiljan kandidat za SKUDETO! Žiru doneo slavlje Milanu

05.11.2022. 23:08
FK Napoli
FK Napoli / Izvor: Reuters
Trijumf i bez mlade zvezde tima...

Fudbaleri Napolija savladali su Atalantu u Bergamu u 13. kolu italijanske Serije A rezultatom 2:1 (2:1).

LA LIGA: Osasuna ozbiljno napada mesto koje vodi u Ligu šampiona! Revija crvenih kartona u Hetafeu (TABELA I REZULTATI)

SUPERLIGA SRBIJE: Remi u vojvođanskom derbiju!

LALATOVIĆ NAJAVIO ČISTKU: Jedva čekam da se zahvalim ČETVORICI - PETORICI!

Igrao je danas Napoli bez svog ponajboljeg igrača ove sezone Hviče Kvarachelije u Bergamu, ali to nije smetalo pulenima Lućana Spaletija da ostvare veoma značajnu pobedu nad Atalantom.

Igrao se 18. minut kada je sudija Marijani dosudio penal za Atalantu posle pregledanog VAR snimka, a siguran sa bele tačke minut kasnije bio je Ademola Lukman.

Radost domaćih navijača trajala je tek četiri minuta kasnije, toliko je bilo potrebno Viktoru Osimenu da nakon centaršuta Zijelinskog glavom savlada nemoćnog Musoa.

Nigerijac je bio zaslužan i za drugi pogodak svoje ekipe u 35. minutu, ovoga puta kao asistent Eljifu Elmasu koji je doneo totalni preokret.

Zapretila je Atalanta početkom drugog poluvremena kada je Lukman pogodio prečku, ali osim toga Napoli nije imao problema da sačuva prednost i dodatno uveća bodovni saldo.

Napoli je u direktnom okršaju sa rivalom za prvo mest osvojio svoj 35. bod, te sada na prvom mestu Serije A ima osam bodova više upravo od Atalante.

Fudbaleri Milana savladali su kod kuće Speciju rezultatom 2:1 u okviru 13. kola italijanske Serije A.

Veoma uzbudljiv meč videli smo na San Siru, iako se nakon prvog poluvremena očekivao lagan trijumf "rosonera".

Domaćin je posle bolje igre poveo u 21. minutu kada je na odličan način reagovao posle dodavanja Benasera, ofsajda nije bilo ni nakon pregledanog VAR snimka.

Prilično nonšalatno je Milan krenuo u drugom poluvremenu, a onda je usledio hladan tuš.

Igrao se 59. minut kada je Danijel Maldini, sin legendarnog Paola i član Milana na pozajmici u Speciji, sjajnim udarcem savladao nemoćnog Dragovskog.

Usledila je prilično nervozna igra "rosonera" koji su često preskakanjem igre pokušavali da stignu do gola, do kojeg su i stigli u 65. minutu posle fantastičnog udarca Tonalija.

Ali, VAR je ponišio gol zbog prethodno načinjenog faula.

Pioli je ubrzo napravio tri izmene u istom mahu, ispostaviće se i pogodio ulaskom Olivijea Žirua koji je svojim golom u 89. minutu posle dodavanja Tonalija ponovo doveo Milan u vođstvo.

Francuz je tom prilikom dobio drugi žuti karton zbog skidanja dresa prilikom proslave gola, ali je Milan uspeo da zadrži vođstvo do samog finiša meča i ostvari pobedu.