SERIJA A: Vlahović BOLJI od Mihe u srpskom derbiju! Dušan SILNI srušio REKORD star 63 godine (VIDEO)

05.12.2021. 15:01
Dušan Vlahović
Dušan Vlahović / Izvor: Reuters
Spektakularan meč u Bolonji.

Fudbaleri Fjorentine savladali su na gostovanju Bolonju rezultatom 3:2 (1:1), a meč je obeležio pogodak Dušana Vlahovića iz penala kojim je srpski reprezentativac ispisao istoriju Viole.

BELINGEM PUKAO POSLE MEČA: Sudija je već nameštao utakmice, šta da očekujete?

TREĆI UZASTOPNI PORAZ JE BIO PREVIŠE: Marš više nije trener Lajpciga

POSTAO JE JUNAK LIVERPULA: Niko ne zna da je ime dobio po legendarnom srpskom košarkašu (FOTO)

Reprezentativac Srbije je u 67. minutu postigao treći gol za Ljubičaste kojim je obezbeđen trijumf, sa kojim je Vlahović stigao do 30. pogotka u kalendarskoj godini, po čemu je ušao u društvo najvećih legendi Juventusa i Intera.

Naime, Dušan je postao tek četvrti igrač mlađi od 22 godine kojem je to pošlo za nogom. Pre njega su to učinili još samo bivši Interovi golgeteri Đuzepe Meaca (1930.) i Antonio Valentin Angeliljo (1958.), kao i proslavljeni fudbaler Stare dame Feliče Borel 1933. godine.

Ujedno, to je bio 13. gol Vlahovića u sezoni, po čemu je još više umakao najbližem pratiocu u trci za titulu Kapokanonijerea (najboljeg strelca Serije A), a Fjorentini doneo vrednu pobedu kojom su gosti došli u situaciju da se bore za Ligu Evrope i da prvi put, posle pet sušnih sezona, izađu na međunarodnu scenu.

Fjorentina je povela u 33. minutu golom Maleha, ali se na poluvreme otišlo nerešenim rezultatom, jer je Barou doneo izjednačenje ekipi Siniše Mihajlovića samo devet minuta kasnije, posle asistencije Svanberga.

Početkom drugog dela, Biragi je vratio prednost na stranu Viole, a već pomenuti Vlahović "zacementirao" novi trijumf u 67. minutu.

Bolonja je do kraja uspela samo da ublaži poraz preko Hikija u 83. minutu, koji je na dodavanje Orsolinija postavio konačan rezultat.

Tim iz Firence je pobedom pretekao današnjeg rivala na tabeli i sada ima 27 bodova na 5. mestu, dok je Mihajlovićeva ekipa ostala na 24 poena i trenutno je osmoplasirana.

Sve najnovije vesti o Seriji A pročitajte na OVOM linku.

Pogledajte kako izgleda Tamara, supruga Slavka Vraneša.