ŠIROM EVROPE: Preokret Reala vredan titule, Barsa slavila u Madridu (VIDEO+FOTO)

26.02.2017. 18:33
MesiGrizman
MesiGrizman / Izvor: Reuters

Burne utakmice u najjačim ligama.

Real je gubio 0:2 na gostovanju Viljarealu, ali je na kraju pobedio 3:2 i tako napravio džinovski korak ka osvajanju titule iako je Barselona kao gost pobedila Atletiko u Madridu, dok su u Italiji Lacio i Milan slavili po 1:0, ali sa penala o kojima se priča.

UME DA SE NAĐE NA PRAVOM MESTU: Muslin NEĆE POGREŠITI ako ga pozove u reprezentaciju (VIDEO)

Real je u veoma čudnoj utakmici pobedio 3:2 na Madrigalu. Viljareal je vodio 2:0 i bio mnogo bolji rival do 60 minuta, ali je onda usledio neobjašnjiv pad koji su izabranici Zinedina Zidana umeli da iskoriste i golovima Bejla, Ronalda sa penala i Morate stigli do velike pobede.

Katalonci se ne predaju u trci za titulu prvaka Španije. Izabranici Luisa Enrikea su u Madridu poveli preko Rafinje u 64. minutu, koji se snašao i između Kokea i Filipea Luisa i šutnuo loptu u mrežu. Domaći su izjednačili već posle šest minuta. Buskets je izgubio loptu i napravio faul u uglu terena. Skraćeni korner je izveo Koke, a Godin glavom savladao Ter Štegena. Lionel Mesi je u 86. minutu postigao gol za izuzetno važnu pobedu Barselone koja će očigledno učiniti sve da pokvari plan Realu.

PROMENA: Večiti derbi se igra u NOVOM terminu, a zna se i kad počinje prodaja ulaznica (FOTO)

Milan je u čudnom meču slavio na teškom gostovanju u Sasuolu, u kojoj je sudija Đanpaolo Kalvareze bio jedan od najgorih aktera na terenu. Odluka je pala u 22. minutu, kada je Kolumbijac Karlos Baka traljavo izveo jedanaesterac, okliznuo se prilikom šuta, ali je lopta ipak završila u mreži. Domaći fudbaleri s pravom su reklamirali neregularan pogodak, jer izvođač penala ima pravo na samo jedan kontakt sa loptom, ali sudija Kalvareze nije uvažio njihov protest.

Da stvar bude gora po Sasuolo, momci u zeleno-crnim dresovima su imali priliku da povedu iz jedanaesterca, ali je Domeniko Berardi u 11. minutu poslao loptu pored gola. Tražili su domaći fudbaleri novi penal u 58. minutu, kada se Palota okliznuo i faulirao Pelegrinija, ali, sudija Kalvareze je odmahnuo rukom i pokazao da se igra nastavi.

Lacio je iz čudnog penala, koji je video samo glavni sudija, pobedio Udineze. Dušan Basta je zaigrao za Lacio od 60. minuta, a 60 sekundi pre njega šansu je dobio i Sergej Milinković Savić, dok je Filip Đorđević ostao na klupi.

Roma je pobedila Inter u Milanu i tako gotovo sigurno obezbedila osvajanje drugog mesta koje vodi direktno u Ligu šampiona. Vučicu je predvodio dvostruki strelac Rađa Najngolan.