ŠIROM EVROPE: Katai starter, Tadić odličan u pobedi "svetaca"

15.10.2016. 20:17 21:21
FK Arsenal, Tio Volkot
FK Arsenal, Tio Volkot / Izvor: Reuters

Atletik Bilbao slavio u burnom baskijskom derbiju.

Mančester Siti kiksnuo je u ovom kolu remiziravši sa Evertonom, što je iskoristio trijumfom Arsenal protiv Svonsija da se izjednači po broju bodova, dok je Čelsi nadigrao branioca titule. Roma je u derbiju kao gost savladala Napoli, Barselona se poigravala sa La Korunjom, dok je Bajern iz Minhena drugi uzastopni put remizirao.

Građani su bili favoriti u duelu sa Evertonom, ali je na kraju viđena podela bodova u Mančesteru. Kevin De Brujne i Serhio Aguero promašili su po jedan penal u 43. i 70. minutu, a između njihovih promašaja Lukaku nije imao milosti i doveo je Karamele u vođstvo u 64. minutu. Da se na stadionu Etihad ipak ne dogodi iznenađenje pobrinuo se Nolito u 72. minutu. Kiks Sitija iskoristio je Arsenal pobedom protiv Svonsija, ali je kraju morao da strepi za pobedu zbog toga što je u 70. minutu Granit Džaka dobio crveni karton. Zahvaljujući dvostrukom strelcu Tiju Volkotu u 26. i 33. minutu izgledalo je da će Arsenal lako do trijumfa, iako je Sigurdson u 38. minutu smanjio na 2:1. Ponovo je sve izgledalo izvesno za Arsenal kada je Ozil u 58. povisio na 3:1, ali je osam minuta kasnije zaostatak Svonsija smanjio Baston. Džakino iskljućenje bio je znal za Svonsi da krene na sve ili ništa, ali je Arsenal uspeo da se odbrani.

Čelsi je bio ubedljiv protiv branioca titule Lestera. Dijego Kosta doveo je domaćina u vođstvo već u sedmom minutu na ofličnu adsistenciju Nemanje Matića, da bi Azar duplirao prednost u 33. mintu. Lester je tokom prvog poluvremena delovao kao razbijena vojska, da bi Lisice utisak znatno popravile u drugih 45 minuta. Ipak, Moses je stavio tačku na meč pogotkom u 80. minutu. Vest Hem je u gostima protiv Kristal Palasa došao do druge pobede u sezoni zahvaljujući pogotku Lancinija u 19. minut, ali je pitanje šta bi se dogodilo da Benteke nije promašio penal na kraju prvog poluvremena, posebno što su Čekićari ostali sa igračem manje u 75. minutu kada je isključen Kresvel.

Sautempton, klub gde igra srpski reprezentativac Dušan Tadić, uspeo je da trijumfuje na svom terenu. Tadić ovoga puta nije bio strelac, ali je odigrao ceo meč i zaradio žuti karton na početku drugog poluvremena zbog zakasnelog starta.

Napoli je dočekao Romu, imao igru i više šuteva u gol, ali su Napolitanci na kraju pognute glave napustili teren. Njihov dželat i novi junak Rima bio je Edin Džeko sa dva pogotka u 43. i 54. minutu. Kulibali je u 58. golom doneo novu nadu navijačima Napolija, ali je sve nedoumice rešio pogotkom Salah u 86. minutu. Nikola Maksimović odigrao je čitav meč za Napoli. Iako je imao prednost od 1:0, Udineze nije napravio iznenađenje u Torinu. Branilac titule, Juventus je golovima Dibale došao do trijumfa od 2:1. Na taj način, "bjankoneri" su zadržali prvo mesto.

Sergej Milinković - Savić bio je starter na meču protiv Bolonje, ali je napustio igru posle 76. minuta igre. Bodovi su podeljeni iako je gostujući  tim vodio posle 10. minuta ali je sjajni Imobile postigao izjednačujući pogodak u nadoknadi vremena.

Barselona je imala lak posao protiv nejake La Korunje, a gosti su mogli da završe i sa više golova u mreži. La Korunju je načeo sa dva pogotka Rafinja u 21. i 36. minutu, a trio MSN bio je i na ovom meču na visini zadatka. Nejmar nije bio strelac, ali je asistirao kod golova Suareza u 43. i Mesija u 58. minutu, dok je Suarez bio asistent kod prvog pogotka Rafinje. Ova pobeda ipak nije pomogla Barsi koju je pobedom protiv Leganjes prestigla Sevilja. Gosti iz Pamplone povelisu preko Vaskeza u 25. minutu, da bi vođstvo duplirao u 58. minutu Nasri. Međutim, za samo tri minuta, od 67. do 69. domaćin je izjednačio preko Timora i Šimanovskog. Veliku radost gostima omogućio je Sarabija u 85. minutu.

Atletiko Madrid ima je lakši trening protiv fenjeraša Granade i probio se na prvo mesto tabele, iako su gosti poveli preko Kuenke u 18. minutu. Međutim, u nastavku je usledila prava kanonada i čak sedam golova u mreži nemoćnoh Očoe, ali nijedan nije postigao Grizman. Belgijanac Karasko postigao je het-trik pošto je bio precizan u 34, 45 i 61. minutu kada je već bilo izvesno da će Granada doživeti još jedan poraz. Gaitan je bio precizan u 63. i 81 minutu, da bi potpuni debakl fenjeraša potvrdili Korea u 85. i Tijago u 87. minutu.

Ubedljiv je bio i Real Madrid koji je na gostovanju u Sevilji savladao Betis, rezultatom 6:1.

Bivši fudbaler Crvene zvezde, Aleksandar Katai, bio je starter na meču protiv Malage. Njega je trener izveo iz igre u 79. minutu ali je on pokazao dobru igru za to vreme što je proveo na terenu. Nažalost, domaćin je ostao bez igrača u poslednjem minutu meča, kada je direktni crveni karton dobio Hernandez posle grubog prekršaja. I protivnik je ostao desetkovan ali u 90+4 minutu, kada je drugi žuti karton dobio Huan Pi posle nesportskog ponašanja.

Drugo kolo u nizu Bajern iz Minhena je odigrao nerešeno, ovoga puta u gostima protiv Ajntrahta. Roben je u 10. minutu doveo Bavarce u vođstvo, da bi Hušti izjednačio u 43. minutu i tim se rezultatom otišlo na veliki odmor. Kimih je u 62. minutu ponovo doveo Bajern u vođstvo, a tri minuta kasnije Hušti je dobio drugi žuti karton i morao je pre vremena da završi meč, pa je tim iz Minhena imao otvoren put ka pobedi. Ipak, Fabijan je u 76. minutu izjednačio, a Ajntraht je do kraja uspeo da se odbrani. Uprkos remiju Bajern je ostao prvi iako je Keln pobedio Ingolštat. Jarčevi su i dalje bez poraza i najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg toka šampionata. Pobedu Kelnu doneo je dovstruki strelac Modeste koji je pogodio u 28. minutu, da bi 11 minuta kasnije realizovao jedanaesterac. Ingolštat je postigao počasni pogodak takođe iz penala u 90. minutu, a strelac je bio Hintesir.

PREMIJER LIGA, 8. kolo:

Subota

Čelsi - Lester 3:0

(Kosta 7, Azar 33, Mozes 80)

Arsenal - Svonsi 3:2

(Volkot 26 i 33, Ozil 57 - Sigurdson 38, Baston 66)

Bornmut - Hal 6:1

(Danijels 5, Kuk 41, Stanislas 45 penal i 65, Vilson 83, Gosling 88 - Mejson 34)

Mančester Siti - Everton 1:1