ŠIROM EVROPE: Iguain UKROTIO Vučicu, Zlatan ČUVA Murinja (VIDEO+FOTO)

17.12.2016. 17:57
Juventus
Juventus / Izvor: Reuters

Čelsi slavi Dijega Koštu.

U prvom meču 17. kola Premijer lige, Čelsi je zahvaljujući golu Dijega Košte i zadržao lidersku poziciju. Nemanja Matić odigrao je ceo susret za "plavce", dok je Branislav Ivanović ušao u igru u 79. minutu umesto Mozesa.

Šampion Lester nastavlja sa posrtanjem. Iako su pre samo nekoliko nedelja, preslišali Mančester Siti, "lisice" su posle poraza u Bornmutu, bile su na korak od nove blamaže. Izabranici Klaudija Ranijerija gubili su 0:2 na gostovanju Stouku, ali su preko Uljoe i Amartija, na kraju ipak uspeli da izbegnu poraz. Posao im je dodatno bio otežan, jer su od 28. minuta igrali bez zvezde tima Džejmija Vardija, koji je zaradio isključenje. I pored toga, njihova upornost je došla do izražaja, pa su izbegli neuspeh.

Poslednji duel subotnjeg programa, pripao je Mančester junajtedu. Bio je to drugi vezani trijumf Crvenih đavola, protiv Vest Bromvič Albiona (2:0), obzirom da su i minule srede slavili na terenu Kristal Palasa. Utakmica je protekla u dominaciji Zlatana Ibrahimovića, Šveđanin je odigrao simultanku, postigavši oba gola na stadionu "Selharst park".

Kolo u Nemačkoj obeležio je Dani Laca. Igrač Majnca postigao je het-trik u pobedi nad Hamburgerom, a Filip Kostić je svih 90 minuta učestvovao u porazu gostiju (3:1). Senzacionalni Lajpcig je opravdao očekivanja i savladao Hertu (2:0), zadržavši korak sa šampionom Bajernom.

Miloš Jojić, bivši prvotimac Partizana, sa klupe je odgledao remi njegovog Kelna u Bremenu (1:1). Volfsburg je prekinuo niz od četiri meča bez pobede, savladavši Ajntraht golom Džefrija Brume u 33. minutu. Tako su Vukovi, na kratko, izašli iz opasne zone.

U Primeri, favoriti su opravdali očekivanja. Atletiko je minimalcem, preko Nigeza došao do bodova protiv Las Palmasa, dok je Sosijedad odneo ceo plen iz Granade, a u premijernom duelu subotnjeg programa Viljareal protutnjao kroz Hihon.

Sevilja je deklasirala Malagu 4:1. Tim iz Andaluzije je već na poluvremenu imao ubedljivih 4:0, pa je ostatak meča predstavljao rutinu. Za samo deset minuta, trostruki uzastopni osvajač Lige Evrope, savladao je čak četiri puta golmana Bojka i rešio sve dileme. Ipak, u nastavku su ostali brojčano slabiji, za dve sekunde Rami je zaradio dva žuta kartona i isključenje. Najpre zbog starta, a zatim i prigovora, ali gosti osim počasnog pogotka Ramireza, nisu mogli više da učine.

Otvaranje Serije "A", proteklo je u znaku Empolija. Četa iz Toskane je golovima dvostrukog strelca Levana Mčelidzea, pobedila Kaljari 2:0.

Milan je još jednom podbacio. Mršav remi na "Meaci" protiv Atalante, udaljio je roso-nere potere za Juventusom. Milanezi peti put u prvenstvu nisu postigli gol, a drugi meč uzastopno, pošto su u prošloj rundi izgubili od Rome 0:1.

Stara Dama je u derbiju 17. kola, slavila protiv Vučice. Mrežu gostiju iz Rima već u 14. minutu, zatresao je Gonzalo Iguain. Lider je ovom pobedom umakao Romi na "plus sedam" i napravio korak napred ka odbrani šampionske titule.