ŠIROM EVROPE: Prštalo na Emirejtsu, Hamšik ZAUSTAVIO šampiona, Gomez UNIŠTIO Lazovića (VIDEO+FOTO)

Srbijia Danas
Mančester Siti
Mančester Siti / Izvor: Reuters

Dva derbija obilovala uzbuđenjima.

U Seriji A igrano je 30. kolo. Siniša Mihajlović i Adem Ljajić su sa Torinom bili na pragu provalije. Bikovi su gubili 0:2 od Udinezea, ali su ipak uspeli da izbegnu neuspeh i golovima Moretija i Belotija osvoje bod.

TORINO SE IZVUKAO IZ PONORA: Mihajlović PONOVO pričao o Ljajiću (FOTO)

BOMBA: Trener VEČITOG rivala preuzima CRNO-BELE (FOTO)

Siniša Mihajlović
Siniša Mihajlović / Izvor: Profimedia

Darko Lazović igrao je ceo meč u debaklu Đenove od Atalante. Tim iz Bergama protutnjao je Luiđi Ferarijem, nastavio sa sjajnim rezultatima i krči put ka evropskoj sceni, a meč je obeležio trostruki strelac Alehandro Gomez. Domaćin je meč završio sa desetoricom, pošto je Pinila upario žute kartone.

Autogol Palete i neviđeno nespretna reakcije jednog od najboljih golmana planete Đanluiđija Donarume (na 00.15 sekundi pogledajte gol), uticali su da fenjeraš Peskara iznenadi roso-crne i natera ih po ko zna koji put ove sezone da izgube unapred planirane bodove.

Derbi večeri završen je miroljubivo: Juventus je rano poveo u Napulju preko Kedire, ali je poraz kluba podno Vezuva sprečio Slovak Marek Hamšik izjednačivši na 1:1.

Sevilja je ponovo razočarala, remiziravši i La Ligi bez golova sa nejakim Sportingom iz Hihona. Bivši igrač Partizana Stevan Jovetić imao je nekoliko prilika da zatrese mrežu gostiju, koja je ipak ostala netaknuta.

U poslednjem meču, Barselona je opravdala epitet favorita sa pretposlednjom Granadom. Katalonci su se, međutim, dugo mučili. Do prednosti su došli tek u poslednjim minutama prvog dela preko Luisa Suareza, ali je već na startu drugog poluvremena Boga šokirao Blau Granu, koja je bila oslabljena neigranjem suspendovanog kapitena Lea Mesija. Da stvari legnu na svoje mesto, pobrinuo se Pako Alkaser, vrativši vođstvo gostima, da bi Hrvat Rakitić i Brazilac Nejmar u sudijskoj nadoknadi ostavili Barsu u trci za titulu.

U pretposlednjem meču 30. kola Premijer lige, Svonsi i Midlzbro igrali su bez golova na Libertiju. Poslastica je viđena na zatvaranju runde: Arsenal je na Emirejtsu ugostio Mančester Siti. Ni dva vođstva nisu bila dovoljna Građanima da nastave pohod ka tronu.

Leroj Sane doneo je prednost Gvardiolinoj četi, da bi u finišu poluvremena Teo Volkot u gužvi sa tri metra zatresao mrežu za izjednačenje. Radost Tobdžija kratko je trajala, jer je Serhio Kun Aguero u 42. minutu ponovo doneo prednost Sitiju. Konačan rezultat postavio je Mustafi, početkom drugog dela, a remi je najviše išao na vodenicu Čelsija. Plavci su uprkos porazu od Kristal Palasa dan ranije, profitirali rezultatom u derbiju.

POZNATA SATNICA KUPA SRBIJE: Partizan rano ustaje zbog Zvezde (FOTO)