ŠIROM EVROPE: Milivojević ŠOKIRAO Matića, TEROR Levandovskog (VIDEO+FOTO)

Matić
Matić / Izvor: Reuters

Srpski internacionalci sa različitim učinkom.

Veliko iznenađenje desilo se u 30. kolu Premijer lige. Lider Čelsi je neočekivano poražen kod kuće u londonskom derbiju, a obračun srpskih reprezentativaca pripao je Luki Milivojeviću.

Bivši igrač Zvezde je sa Kristal Palasom šokirao Stamford bridž i saigrača iz nacionalnog tima Nemanju Matića, koji je bio u timu do 59. minuta. Milivojević je odigrao ceo meč za goste, a u finišu susreta zaradio je i žuti karton.

MIHAJLOVIĆ: Upozorio sam Ljajića (FOTO)

PONOVO RADI ZEKA: Jojić STRELAC za Keln, ali na način na koji RETKO POSTIŽE golove (VIDEO)

Izabranici Antonija Kontea krenuli su po planu i poveli u 5. minutu preko Fabregasa, ali je Palas za samo 180 sekundi preokrenuo rezultat. Najpre je Zaha izjednačio u 9. a zatim Benteke postigao ispostavilo se pobedonosni gol. Još jedan veliki derbi, pripao je Liverpulu. Crveni su u okršaju Mersisajda savladali Everton, a najlepši potez na meču bio je gol Felipea Kutinja.

Lazar Marković se sa Halom radovao protiv Vest Hema (2:1). Nekadašnji ljubimac navijača Partizana proveo je na terenu svih 90 minuta i ostavio dobar utisak. Čekićari su rano poveli preko Kerola, da bi Robertson izjednačio početkom drugog poluvremena, a Ranokia četiri minuta pre kraja suserta doneo radnost na tribinama.

Lester je vezao i treću pobedu u nizu, u laganom ritmu šampion je savladao Stouk i probio se u mirnu luku. Golovima Ndidija u prvom i Vardija na početku drugog poluvremena, Lisice su izašle iz rezultatske krize.

Desetkovani Junajted nije slomio otpor Vest Broma, pa se na Old Trafordu gađalo praznim puškama. Murinjova četa načinila je korak unazad u borbi za titulu i sigurno da će u narednim utakmicama morati da nadoknadi propušteno.

Na terenima Bundeslige, šampion Bajern bio je nemilosrdan prema Augzburgu (6:0), duel je protekao u znaku Roberta Levandovskog. Napadač Bavaraca postigao je šesti het-trik u svim takmičenjima, uključujući i učinak u reprezentaciji Poljske i praktično zacementirao titulu na Alijanc Areni.

U prilog im je išao i remi u rurskom derbiju, pošto su Šalke i Dortmund odigrali 1:1. Najbliži pratilac prvaka poveo je preko Obamejanga, ali su domaći u finišu meča ipak izbegli poraz.

Hamburger je u sudijskoj nadoknadi došao do bodova protiv Kelna (2:1), a za Jarčeve je strelac bio bivši igrač Partizana Miloš Jojić. Ni to, međutim, nije pomoglo gostima da izbegnu poraz. Filip Kostić je odigrao ceo meč za Hamburger, a Neven Subotić za Keln.