ŠIROM EVROPE: Srušio Liverpul, a "PLJUNUTI" je Gulit, Roma vlada Rimom (FOTO)

04.12.2016. 16:40 14:38
Nejtan Ake
Nejtan Ake / Izvor: Reuters

U 22. minutu "redsi" vodili sa 2:0.

Fudbaleri Liverpula nisu pobedili su u utakmici 14. kola Premijer lige Engleske iako su imali prednost od dva gola razlike. I ne samo da nisu pobedili, već su na gostovanju Bornmutu izgubili rezultatom 4:3. Ekipa Jirgena Klopa je na ovaj način tako izgubila priključak za vodećim Čelsijem. Podsetimo, "plavci" su pobedili, u subotu, Mančester siti (3:1), pa je sada razlika tri boda. Čelsi ima 34 boda, Arsenal 31, a Liverpul 30.

Već u 22. minutu Liverpul je vodio sa 2:0, golovima Sadija Manea i Divoka Oriđija, da bi Kalum Vilson u drugom poluvremenu smanjio na 2:1. Novu prednost od dva gola "redsima" je doneo Emre Čan, u 64. minutu. A onda je usledio "hladan tuš" za Liverpul pošto su golove postizali Rajan Frejzer, Stiv Kuk i Nejtan Ake. Mladi Holanđanin je zvanično igrač Čelsija, ali je na pozajmici u Bornmutu. Bivši fudbaler Crvene zvezde, Marko Grujić nije bio ni na klupi.

Možete i da vidite Klopov izraz lica pri rezultatu 3:3. Očigledno, njegovo bodrenje nije dalo rezultat.

Isto tako, dobro pogledajte lice Akea. Priznaćete da neodoljivo podseća na mnogo slavnijeg zemljaka Ruda Gulita.

Nejtan Ake

NI BARSA, NI JUVE: Evo gde BANE Ivanović nastavlja karijeru (FOTO)

Mančester junajted nije uspeo da sačuva prednost iz 42. minuta. Zlatan Ibrahimović je doveo "đavole" u vođstvo od 1:0, ali je u 89. minutu Maruan Felaini skrivio penal. Iskoristio ga je Lejton Bejns, za konačnih 1:1. Mogao je Bejns da bude apsolutni heroj Evertona, ali je David de Hea sačuvao mrežu posle "rakete" upućene ka njegovom golu.

BAŠ SE NEĆKALA: Kad Ibrahimović lobuje, lopta MORA, ali MORA da uđe (VIDEO)

U italijanskoj Seriji A, dan je obeležio "Derbi dela Kapitale", a slavila je Roma (2:0) koja je formalno bila gost gradskom rivalu, Laciju. Pogotke za "vučicu" dali su Strotman i Naingolan, u drugom poluvremenu. Doduše, postizanje drugog gola bilo je olakšano pošto je Lacio u 66. minutu ostao bez Kataldija koji je dobio crveni karton. Za Lacio su igrali Dušan Basta (do 80. minuta) i Sergej Milinković-Savić, dok je Filip Đorđević bio na klupi. Roma sada zaostaje četiri boda za vodećim Juventusom.

NE ŽELI DA SE IZVINI: Fudbaler Lacija BRUTALNO izvređao igrača ROME (FOTO)

Torino koji vodi Siniša Mihajlović je izgubio na gostovanju, odnosno Sampdorija je pobedila sa 2:0

U Bundesligi, Hamburg je konačno pobedio, a zasluge za prvi trijumf u sezoni pripadaju i Filipu Kostiću. Reprezentativac Srbije je bio asistent prilikom prvog gola. Protiv Darmštata je bilo 2:0