ŠIROM EVROPE: Matićev Čelsi PONIZIO "đavole", Morata spasilac Reala (VIDEO+FOTO)

23.10.2016. 18:24 21:21
Matic
Matic

Mančester siti u velikoj krizi.

Čelsi je uz asistenciju Nemanje Matića ponizio Mančester junajted na povratku Žozea Murinja na Stamford bridž, Mančester siti Aleksandra Kolarova nije pobedio Sautempton Dušana Tadića (1:1) čime je propustio šansu da se usami na prvom mestu tabele Premijer lige, Nikola Maksimović je postigao prvenac u pobedi napolija, Adem Ljajić je golom sa penala u nadoknadi meča doneo bod Torinu Siniše Mihajlovića protiv Lacija Dušana Baste i Filipa Đorđevića, a novi prvoligaš Lajpcig se pobedom protiv Verdera probio na drugo mesto tabele Bundeslige.

Čelsi je u derbiju devetog kola Premijer lige deklasirao katastrofalno loš Mančester junajted (4:0) i tako se na velika vrata vratio u trku za titulu, a "đavolima" pokazao da će se teško domoći četvrtog mesta koje vodi u kvalifikiacije za Ligu šampiona. Da će Čelsi slaviti moglo je da se nasluti već u 31. sekundi posle velike greške odbrane gostiju i gola Pedra. Prednost "plavaca" duplirao je Geri Kejhil posle kornera i gužve, a na 3:0 povisio je Azar posle odlične asistencije Nemanje Matića (odigrao ceo meč).

Konačan rezultat postavio je Ngolo Kante posle fenomenalnog solo prodora. Branislav Ivanović zbog povrede nije bio u konkurenciji za sastav "plavaca".

"Građani" nisu uspeli da slome neugodni Sautempton koji je ponovo pokazao da bolje igra protiv jačih rivala. „Sveci“, u čijim redovima je Dušan Tadić igrao do 70. minuta, imao je vođstvo od 27. minuta pogotkom Nejtana Redmonda. Bod „građanima“ doneo je rezervista Keleči Iheanačo u uvodnoj fazi drugog dela igre, ali domaćin nije uspeo da do kraja meča preokrene rezultat. U ekipi Sitija svih 90 minuta odigrao je srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov.

Računajući sva takmičenja, Mančester siti je pet mečeva u nizu bez pobede. Prvi put od 2009. godine Pepu Gvardioli se desilo da naniže pet mečeva bez slavlja, a u sredu ga očekuje gostovanje na Old Trafordu protiv Mančester junajteda i Žozea Murinja. Mančester siti je posle fenomenalnog starta i 10 uzastopnih pobeda značajno pao u formi.

U La Ligi Real Madrid je pobedio Atletik Bilbaom rezultatom 2:1, a gol odluke postigao je Alvaro Morata u 83. minutu. Real je i dalje na prvom mestu, sa bodom više od drugoplasirane Sevilje.

Napoli se pobedom na gostovanju protiv Krotonea vratio u vrh tabele. Maksimović je u 33. minutu bio strelac u pobedi Napolija kad Krotoneom u gostima (2:1), što mu je bio prvenac u novom klubu. Trener "bikova" Siniša Mihajlović i vezista Adem Ljajić dočekali su Dušana Bastu Filipa Đorđevića iz Lacija, a posle izuzetno zanimljivog meča, punog preokreta, bilo je 2:2. Ljajić je spasio Torino golom sa bele tačke u drugom minutu nadoknade za konačnih 2:2, prethodno su Rimljani preokrenuli rezultat, sa 1:0 na 1:2. Bio je to treći Ljajićev gol na prethodne dve utakmice u Seriji A, podsetimo, dva puta je tresao mrežu Palerma u ponedeljak, a pre toga je pauzirao skoro tri nedelje zbog povrede. Basta je počeo meč za Lacio, a zamenio ga je Đorđević u 56. minutu. Sergej Milinković-Savić nije bio u kombinaciji za sastav Lacija.

Inter je ponovo kiksnuo, pa se treneru Franku de Buru sve ozbiljnije drma klupa. Atalanta je u Bergamu pobedila "neroazure" 2:1. Inter nema pobedu u Seriji A još od 21. septembra, kad je slavio protiv Empolija u gostima. Stevan Jovetić je meč ponovo odgledao sa klupe. Roma je rezultatom 4:1 pobedila Palermo, i sada je na drugom mestu iza Juventusa.

Novi bundesligaš Lajpcig se ne šali. Klub iz nekadašnjeg istočnonemačkog grada je pobedio Verder kod kuće i tako skočio na drugo mesto, odmah iza neprikosnovenog Bajerna. Najzaslužniji za pobedu Lajpciga bio je dvostruki strelac Nabil Kejta.